Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Zelenski istihbarat başkanı ve başsavcıyı görevden aldı… ‘Vatana ihanet’ 

İletişimUkrayna Devlet Başkanlığı’nın web sayfasında yayımlanan karara göre, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Güvenlik Servisi (SBU) Başkanı İvan Bakanov ile Ukrayna Başsavcısı İrina Venediktova’yı görevden aldı. Zelenski imzaladığı başka bir kararla da Venediktova’nın yardımcısı Oleksiy Simonenko’yu başsavcı vekili olarak geçici olarak atadı.

VATANA İHANET EDEN ÇALIŞANLAR!

Vladimir Zelenski, konuya ilişkin Telegram kanalından yaptığı açıklamada, vatana ihanet nedeniyle ülkenin başsavcılık ve kolluk kuvvetlerinde bazı çalışanlara yönelik 651 ceza davasının kayıtlara geçtiğini belirterek, “Özellikle, 60’tan fazla Güvenlik Servisi ve kolluk kuvvetleri çalışanı, işgal altındaki topraklarda kaldı ve devletimize karşı çalışıyor. Ukrayna güvenlik güçleri ve Rus istihbaratı çalışanlar arasındaki iş birliği nedeniyle devletin ulusal güvenliğinin temellerine karşı kayda alınan bu suçlar, ilgili yöneticilerle ilgili ciddi sorular uyandırıyor. Her bir sorunun da cevabı bulunacaktır” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.