Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? ÖSYM TYT, AYT, YDT sınav sonuçları açıklanacağı tarihi duyurdu!

İletişimYKS sonuçları için geri sayım başladı. 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan YKS sınav sonucu gündemde yerini aldı. Üniversiteye girme hayali kuran öğrenciler, YKS’nin TYT, AYT ve YDT oturumlarına girdi. Sınav sonrasında alınan puana göre üniversite tercihi yapılacak. İnternette üniversite sınav puanları ve YKS sonuçları açıklanma tarihi en çok arananlar arasına girdi. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? ÖSYM TYT, AYT, YDT sınav sonuçları açıklanacağı tarihi duyurdu!

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2022?

2022 YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 18 Haziran’da, 2022 YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2022 YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) ise 19 Haziran’da düzenlendi.

Öğrenciler YKS sonuçlarına göre 2 yıllık ya da 4 yıllık üniversite tercihleri yapacak. 

ÖSYM AİS ekranından 2022 YKS sonuçları 20 Temmuz tarihinde açıklanacağı belirtilmektedir. 

2022 YKS SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR?

Öğrenciler sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.