Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Yiğit Dedeoğlu: Benzin 20 lira, tek kozumuz: Ekonomik Sürüş Teknikleri

İletişim


 

İleri sürüş teknikleri ve yol & sürüş güvenliği uzmanı Yiğit Dedeoğlu, Habertrafik’teki köşe yazısında art arda gelen zamlarla 20 lirayı bulan benzin ve motorin fiyatlarına değindi. Trafikte sürücülerin ekonomik sürüşün aksine agresif sürüşü tercih ettiğini ifade eden Dedeoğlu, akaryakıt zamlarıyla birlikte yüzde 60-70 civarında olan İstanbul trafiği yoğunluğunun yüzde 40’lara kadar düştüğünü ve vatandaşların özel araçla trafiğe çıkmak yerine daha çok toplu taşıma araçları kullanması gerektiğini belirtti.
 
Günümüzde elektrikli araçlarla ilgili teknolojilerin ve üretimlerin artmasına da değinen Yiğit Dedeoğlu, buna karşın fosil yakıtlı araçların halen daha gözde olduğunu ve elektrikli araçların uzun bir süre daha fosil yakıtlı araçları tahtından indiremeyeceğini yazdı.
 
Mevcut akaryakıt fiyatları ile artık sürücülerin ekonomik sürüş teknikleri içeren davranışları benimsemesi gerektiğini yazan Dedeoğlu, “Bugün baktığımızda motorinin litresi 20 lirayı buldu! Ekonomik sürüş teknikleri sadece yakıt sarfiyatını değil, araçlarınızın bakım-onarım masraflarını da düşürür, zira akaryakıt fiyatları ve diğer değişkenler enflasyonun körüklenmesine de sebep olarak araçların bakım – onarım maliyetlerini de artırdı. İşte şimdi Ekonomik Sürüş Tekniklerini konuşabiliriz.” ifadeleriyle de verimli sürüş teknikleriyle sürücülerin farkındalığının artması gerektiğini ima etti.
 
Twitter hesabından da akaryakıt fiyatlarıyla ilgili tweet atan Dedeoğlu, akaryakıt fiyatlarının yüksek olmasının enflasyonu körüklediğini savundu ve “Mazot 20 lirayı buldu, ulaşım maliyetleri enflasyonu körüklüyor! Bu fiyatlar besin ürünleri başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçların fiyatlarına da yansıyor. Toplu ulaşım ve nakliye hizmetlerinde ötv ve kdv kaldırılmalı!” paylaşımını yaptı.
 
Yiğit Dedeoğlu kimdir?
 
İstanbul’da doğan Yiğit Dedeoğlu, Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler, ardından Atatürk Üniversitesi, İş Sağlığı ve Güvenliği programından mezun olarak tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi, Ekonomi ve Yönetim üzerine Yüksek Lisans (master) eğitimini tamamlamıştır.
 
Dedeoğlu, Haber Trafik genel yayın yönetmenliğinin yanı sıra Türk Sürüş Akademisi, İleri Sürüş Akademisi kurucularından olup 10 yılı aşkın süredir Yol Güvenliği ve Sürüş Teknikleri eğitimleri üzerine faaliyetler sürdürmekte, son yıllarda ağırlıklı olarak Lojistik sektörü ve lojistik sürücü eğitim programları üzerinde çalışmalar yapmaktadır.
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.