Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

“Yenilenebilir Kaynaklar Hane Halklarının Enerji Faturalarını Düşürebilir”

İletişimAmerika Başkanı Joe Biden, yenilenebilir enerji konusundaki çalışmaların iktisat planının en önemli parçalarından biri olduğuna ve hane halklarının enerji faturalarının düşürülmesinde yenilenebilir enerjinin önemine vurgu yaptı. 

Amerika Başkanı Biden, Beyaz Saray’da ülkedeki kabul edilen elektrik firmalarının temsilcileriyle bir araya geldi ve enerji faturalarının düşürülmesinden yenilenebilir enerjiçalışmalarına kadar çeşitli mevzuları ele aldı.

‘Yeniden Daha İyi Yapalım’ başlıklı iktisat planının ülkedeki istihdam ve yatırım alanlarına yeni fırsatlar getireceğini ve iklim değişikliğiyle mücadele için yaşamsal önemde bulunduğunu anlatım eden Biden,”Yenilenebilir enerji, ‘Yeniden Daha İyi Yapalım’ planımın en mühim unsurlarından biri”ifadelerini kullandı.

Temiz enerji kaynaklarının Amerika’nin geleceği için oldukça mühim bulunduğunu vurgulayan Biden, birtakım Amerikan firmalarının son yıllarda temiz enerji kaynakları kullanmak için büyük yatırımlar yaptığını anlattı.

Elektrikli araçların da bu süreçte mühim bir rol oynayacağına dikkat çeken Biden, yönetiminin bu yöndeki çabaları desteklediğine dikkat çekti.

Biden, yenilenebilir enerji çalışmalarının hane halklarının ödediği enerji faturalarının düşürülmesi konusunda en mühim faktör bulunduğunun altını çizerek, “Bu, tamamen ailelerin ödediği enerji faturalarının düşürülmesi ve enerji hatlarının korunmasıyla alakalı bir vaziyet” değerlendirmesini yapmış oldu.

“2035 yılına kadar %100 pak elektrik sistemine geçmek temel gayemiz, bunun vaadini verdik ve gerçekleştirmeye çalışıyoruz” diyen Biden, yenilenebilir enerji alanına yapılacak yatırımları kuvvetli biçimde desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Amerika Enerji Bakanlığının verilerine göre 2020 yılında ülkedeki yaklaşık hane halkı enerji harcaması 117 dolar olarak gerçekleşti ve senelik bazda elektrik tutarları %6.3 düzeyinde arttı.

Aralık ayında Temsilciler Meclisinden geçen fakat Senatoda birtakım Demokrat adların de hayır oyu kullanmasıyla takılan 2.2 trilyon dolarlık laf konusu plan, Biden’ın yenilenebilir enerji ile ilgili en önemli adımı olarak değerlendiriliyor. Söz konusu planın Senatodan geçebilmesi için daha ilkin tasarıyı engelleyen Demokrat senatörler Joe Manchin ve Kyrsten Sinema ile birçok defa görüşen Biden, bu süreçte çeşitli sektör temsilcilerini de Beyaz Saray’da ağırlıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.