Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Yaz aylarında cam silerken bunu kullanmayın! Sirke sıcak havalarda cam silerken iz bırakabilir!

İletişim


Cam silerken ne kullanılmalı? Yaz aylarında cam silerken nelere dikkat edilmeli? Sirke kullanmak doğru mu? İşte cevaplar…

Birçok kadının  temizlikteki en hassas noktası camlar. Bunun için ise farklı yöntem ve malzemeler var. Her zaman doğal olandan yana duruş sergileyen kadınlar ise sirkeyi tercih ediyor. Peki ev temizliğinde her alanda kullanılan bu gıda maddesi camlarda işe yarıyor mu? 

SİRKE CAMLARDA İZ BIRAKIYOR

Ucuz olduğu ve iz bırakmadığı için pencereleri temizlemekte harika bir doğal alternatif olan sirkenin yaz aylarında kullanılmaması gerekiyor. Çünkü hava sıcak olduğu için silinir silinmez kuruyan sirke camlarda iz bırakıp ötü bir görüntüye sebep oluyor. 

“Ben sirkeden vazgeçemem” diyenler ise 1 bardak sıcak suya bir ölçü sirkeyi karıştırıp temizlik suyuna ekleyebilir. 

CAMLAR YIKANACAKSA, BİR SİLECEK KULLANILMALI

Camlar zemin hizasında ise yıkamak en doğru yöntem. Bunu yaparken ise hızlı olmak lazım. Çünkü güneş, daha siz ulaşamadan bazı noktaları kurutup i oluşmasına yol açar. Yıkayarak cam temizlemenin en doğru yolu silecek kullanmak.

ALANI DARALTIP TEMİZLEMEK EN DOĞRUSU

Ayrıca cam temizliğinde sabun köpüğü gibi bir madde kullanılacaksa alanlar daraltılarak temizlenmeli. Cam büyükse parça parça silmek iz kalmasının önüne geçebilir. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.