Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Yasalara aykırı 3 yıl ertelenmeli

İletişim


Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk‘ın 44 milyar dolara sosyal medya platformu Twitter‘ı satın almasının yankıları devam ederken ABD’nin Florida eyaletindeki bir emeklilik fonu tarafından dava açıldı.Davacı taraf, Musk’ın sosyal medya şirketini 2025’ten önce 44 milyar dolara devralamayacağını savunuyor. 

ELON MUSK VE TWİTTER’A DAVA AÇILDI

İş insanları ve siyasetçiler için Twitter’ı ücretli yapmayı planlayan Musk, geçtiğimiz ay Twitter’ı satın almayı teklif ederken, kurucu Jack Dorsey de dahil olmak üzere diğer büyük Twitter hissedarlarıyla hisselerine güvenmek için anlaşmalar yaptı. Ancak Orlando Polisi Emekli Sandığı, Delaware yasasının hızlı bir birleşmeyi yasakladığını savunarak Elon Musk ve Twitter yöneticilerine dava açtı. 

ÜÇ YIL ERTELENMELİ

Davacılar, bu anlaşmaların Twitter’ın yüzde 9,2’sine sahip olan Musk’ı şirket hisselerinin yüzde 15’inden fazlasının fiili sahibi haline getirdiğini söyledi. Sahip olunmayan hisselerin üçte ikisi onay vermedikçe, birleşmenin üç yıl ertelenmesi gerektiğini açıkladılar.

HENÜZ YORUM YAPILMADI

16 yıl önce kurulan Twitter, kamusal söylemin merkezi olarak görülüyor. Twitter’ın mevcut CEO’su Parag Agrawal ve kurucusu Jack Dorsey’in de şikayet edildiği davaya ilişkin sosyal medya devi henüz yorum yapmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.