Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Yarım asırdır semer yapıyor

İletişim


 “Eskiden her evde eşek olurdu, şimdi onun yerini traktörler aldı” Bu sözler 58 yıllık Semer Ustası Ahmet Amcaya ait. Teknolojinin yok olmaya mahkûm ettiği mesleğinin son temsilcilerinden. O, her şeye rağmen işini severek yapmaya devam ediyor…

Geleneksel Türk El Sanatları Sergisi 10. Kez Kule Site AVM’de Konyalılar ile buluştu. Türk kültürünün el sanatlarını yansıtan sergide Semer Ustası Ahmet Bak, dikkatleri üzerine çekenlerden.

Mesleğinde yarım asrı geride bırakan Ahmet usta, çocuklarını bu meslekle okuttuğunu söyledi.

Tamamen el emeği göz nuru olan semerlerin, yapımını da anlatan Ahmet amca, hiçbir aşamada makine kullanmıyor.İcra ettiği zanaatın bitmesine üzüldüğünü ifade eden Ahmet usta, hünerlerini sergilediğinde oluşan ilgiden dolayı memnun.

(Haber: Ziya Koç – M. Naci Şimşek)

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.