istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Whatsapp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

İletişim


Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, reklamsız, basit ve kaliteli arayüzü ile tercih edilmektedir. Özellikle son getirdiği güncellemeler ile mesaj silme, herkesten mesajı kaldırma, gizliliği kişiye özel yapma gibi detaylarla birlikte kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran Whatsapp silinen mesajları geri getirme konusunda da çalışmalar yapmaktadır.

Silinen Whatsapp Mesajları Geri Getirme İşlemi

Whatsapp’ta silinen mesajlar bazı kullanıcılar tarafından çok büyük problem olabilmektedir. Her ne kadar Whatsapp mesajları yedekleme yapsa da mesajları sildikten sonra yedekleme yapması halinde geri alınması çok zor olabilmektedir. Ancak whatsapp silinen mesajları geri getirme programı android yapabileceğiniz birkaç işlem bulunur. Bunlar, Whatsapp yedeklemesini kontrol etme ve Whatsapp ile iletişime geçmektir.

Yedekleme Yapmak

Whatsapp uygulaması başta Android olmak üzere iOS, Windows Phone gibi işletim sistemlerinde de yedekleme sunmaktadır.

Android Yedekleme: Google Drive tabanlı olarak çalışan bu yedeklemede uygulamadaki mesajlarınızın ve tercihinize bağlı olarak görselleri-videoları yedekleyebilir. Bu yedeklemeler eğer mesajınızı sildikten önce yapılmışsa eski yedekleri yükleyerek tekrar ulaşabilirsiniz. Yedekleri tutmanız ve uzun süre silmemeniz bir sorunda ulaşmanız için önemlidir. Ancak eğer mesajı sildiyseniz ve ardından tekrar yedekleme yapıldıysa son yedeklemede görünmeyecektir. Önceki yedekleri kontrol edebilirsiniz.

iOS Yedekleme: iOS işletim sistemli iPhone telefonlarda yedekleme işlemi iCloud aracılığıyla yapılmaktadır. Sizler de Android’deki işlemleri takip edebilir ve eski yedeklerden ulaşabilirsiniz. Ancak yedeklerde yer alan eski veritabanları yüklemeniz halinde son mesajların da silineceğini unutmayın. O sebeple ilk olarak son mesajların yedeğini alıp ardından eski yedeğe dönebilirsiniz.

Bu işlem Windows Phone tabanlı telefonlar için de geçerlidir.

Whatsapp ile İletişime Geçme

Her ne kadar Whatsapp tarafından çok önemli ve hayati meseleler dışında mesajların paylaşılması çok tercih edilmese de Whatsapp ile iletişime geçip eski mesajları talep edebilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri ve belgeleri eksiksiz bir şekilde göndermeniz halinde mesajlar tarafınıza iletilir. Eğer adli bir konu ise mahkeme kararıyla başvurunuzu yapmalısınız. Mahkeme kararı Whatsapp ofislerine ulaştıktan sonra gerekli mesaj detayları yetkili kurumlar ile paylaşılacaktır.

Kaynak: https://www.sendekiben.com

 

 

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.