Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Venedik Sıva

İletişim


 
Venedik sıvalar, birçok alanda kullanılan en görkemli sıvı çeşitlerinden biridir. Bu tür sıvalar yükseltilmiş ve oldukça kavisli yüzeylerin düzeltilmesi ile yapılan sıvı çeşit olarak geçmektedir. Bu sıva türleri ve çeşitleri tavanlara duvarlara farklı bir doku ve görünüm sağlamaktadır.
 
 Venedik sıva çeşidi İtalya’dan adını almış birçok usta tarafından mükemmel birleştirilerek günümüze kadar getirilmiş sıva çeşitlerindendir. Bu sıva çeşidi yani venedik sıva tabakaya uygulanarak bir mala yardımı ile ardışık tabakalara uygulanan sıvadır. Sıva yüzeye sürüldükten sonra cila yapılarak çatlamaların önüne geçilmektedir. Böylece kusurlar büyük ölçüde giderilmiş olmaktadır. Kusurlar sıvı sürüldükten sonra koruma işlemi bittiği gibi zımparalamaya başlanabilmektedir.
 
 Böylece ürün güzel dokunuşlar ile parlar ve modern bir görüntü elde etmektedir. Bu teknikler ister duvarda isterdi tavanda ya da boya olarak da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hibrit bir yöntem tarzı olarak geçmektedir. Dekorasyon amaçlı kullanılan, teknik olarak venedik sıva mermer taklit ederek ortamın lüks bir görüntüye hazırlamaktadır. Böylece duvarlar farklı tonlarda ve kusursuz olarak görülmektedir.
 
 Venedik Sıvı İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
 
 Bu sırada kullanılan malzemeler maskeleme bandı, zımpara kağıdı, sıva spatula fırçası ve buna benzer birçok malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Kişi istediği boyayı seçerek venedik sıva aşamasına başlamaktadır. Bu sıvının içinde çeşitli boyaları karıştırmak mümkün olabilmektedir. Bu kesinlikle sıvıyı yapacak kişinin nasıl bir görüntü istediğine göre değişkenlik göstermektedir.
 
Venedik sıvası fiyatları için Wilio’yu ziyaret edebilirsiniz.
 
 Venedik Sıvası Nasıl Yapılmaktadır?
 
 Bu sıva adımına başlanmadan önce sürülecek olan yerin tozları giderilerek temizlenir ve kurulanması yapılmaktadır. Böylece yapılacak olan yer en iyi bir konuma gelecek şekilde kusursuz bir hale getirilerek sıvaya hazır hale getirilmektedir. Eğer venedik sıva uygulanacak alan pürüzlü ise bu alanda zımparalama işlemi ve temizleme işlemleri yapılmaktadır. Gerekli durumlarda macunlarda Bu işlemlerde kullanılabilmektedir.
 
 Bu işlem yapılırken etrafa bulaşmaması için muhakkak kenarlar tabanlar ya da varsa kapıların dipleri maskeleme bandı ile kapatılmaktadır. İstenilen renk elde edildikten sonra mala yardımı ile eşit şekilde dağıtılarak Venedik sıva ilk katman işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. İlk katman sürüldükten sonra kişi bekleyerek bir katman kuruduktan sonra ikinci katmanı sürmektedir. Bu katmanlar kuruduktan sonra güzel bir görüntü halinde kişiye sunulmaktadır.
 
 Venedik Sıva Nerelerde Kullanılmaktadır?
 
 Bu tarz sıvalar genellikle iç mekanlarda koridorlarda bazı dönemlerde salonlar ve banyolarda da tercih edilebilmektedir. Özellikle son yıllarda lüks ofislerde ve sofistike restorantlarda da venedik sıvaya önem verilmektedir. Bu sabah türü her duvara rahatlıkla Venedik sıva kullanıldıkları alanlarda dikkat çekerek daha olumlu bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle uygulandıkları tavanlarda tavanın yüksekliği ne arttırarak fazlası ile geniş ve büyük görünmesini sağlamaktadır. Genellikle tercih edilen renkler beyaz, açık gri, krem, kahve tonları olmaktadır.
 
 Venedik Sıvanın Avantajları Nelerdir?
 
 Özellikle çatlakları düzelterek duvarın yeniden hoş bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. İnce ve parlak bir görüntüye sahip olduğu için ortamı daha ferah ve hoş göstermektedir. Erken kuruması sayesinde kısa sürede olumlu sonuçlara neden olmaktadır. Uygulandıkları alanlarda duvarları ya da tavanları daha ferah ve geniş göstermektedir. Odanın içinde bulunan eşyaları da konforlu ve lüks göstermektedir. Artık herkes bu sıva türünü tercih ederek bulundukları alanlarda uygulanmasını sağlamaktadır.
 
 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.