Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Varise karşı elma sirkesi! Toplardamar hastalığı olan varisi, doğal yöntemlerle yok edebilirsiniz!

İletişim


Varis nedir? Varis nasıl oluşur? Varis tedavi edilebilir mi? Varise karşı evde yapılacak uygulamalar neler? İşte cevaplar…

Günlük koşuşturma içerisinde fark etmeden uzun süreli ayakta kalmak, bacaklarda varis adı verilen rahatsızlıklara sebep olabilir. 

Bir toplardamar hastalığı olan variste bu damarlar deri altında çeşitli şekillere girerek kıvrımlar oluşturur. Damarların şiş bir şekilde görülmesiyle başlar ancak önlem alınmazsa damar çatlaklarına kadar ilerler.

GENETİK FAKTÖRLER VARİSE YOL AÇABİLİR

Aile bireylerinde varis olması, ilerlemiş yaş, uzun süre ayakta kalmak, doğum yapmak, hormon hapları kullanmak, damarların şeklinde değişikliğe sebep olacak kadar dar kıyafetler giymek varis yol açabilir.

Varise karşı piyasada bazı ürünler olsa da evde yapabileceğiniz bazı uygulamalarla da varis sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. 

ELMA SİRKESİ İLE KOMPRES VARİSİ GEÇİRİYOR

Elma sirkesi, varisi doğal yollardan tedavi edici etkiye sahip. Elma sirkesini pamuklu bir bez yardımıyla ıslatıp varisli bölgeye uygulayabilirsiniz. Bezi sardığınız bacaklarınızı vücut hizasını geçer vaziyette yukarıya doğru uzatın. Bu pozisyonda 10-15 dakika bekleyin. Günde 2 defa bu yöntemi uygulayın. 5 hafta sonunda varislerde ciddi anlamda azalma olduğunu farkedeceksiniz.

ADAÇAYI VARİSE KARŞI ETKİLİ

Damarlarda oluşan iltihaplanmaları azaltma etkisine sahip olan adaçayı da varise karşı etkilidir. Varislerden kurtulmak ve kontrol altına almak için adaçayını haftada 3, bir gün içerisinde ise en fazla 2 defa tüketmeniz gerekir.

MAYDANOZ ÇAYI DOLAŞIMI RAHATLATIR

İltihaplanma problemleriyle mücadele eden maydanoz suyu da varis tedavisinde kullanılabilir. Maydanozdan yapılan çay, dolaşım sisteminin daha sağlıklı ve düzenli çalışmasını sağlar.

AT KESTANESİ İLE VARİSE VEDA

At kestanesi de, dolaşım sorunlarına çare olur. Bu bitkinin çayı vücutta bulunan iltihabın azalmasına yardımcı olur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.