Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Ünlü bilim insanı uyardı: Sonumuz geliyor!

İletişimDünya genelinde yaşanan salgınlar ve küresel iklim krizinin etkisi insanların çeşitli senaryolar yazmasına sebep oluyor. Ancak dünyaca ünlü biyolog Henry Gee’nin kaleme aldığı yazı büyük bir yankı uyandırdı. Gee yazısında insanlığın sonunun geldiğini açıkladı. 

DOĞUM ORANLARININ DÜŞÜKLÜĞÜ VE ÇEVRE KİRLİLİĞİ 

Gee, Scientific American için kaleme aldığı yazısında insanlığın geleceğini hem sosyo-ekonomik hem de genetik ve biyolojik olarak değerlendirdi. 

Düşen doğum oranları, kirlilik ve kalabalık şehirlerde yaşamanın neden olduğu strese değinen Gee, insan nüfusunun sadece küçülmeye değil aynı zamanda çöküşe hazırlandığından şüphelendiğini ifade etti. 

‘1 MİLYON YILDA YOK OLUYORLAR’

Memeli canlıların Dünyaya hızla gelip aynı hızla yok olduğunu ifade eden Gee, yaklaşık bir milyon yıl içerisinde bu türlerin ortaya çıkıp tekrar yok olduğunu ifade etti. 

EKONOMİ DE ETKİLİ

Henry Gee’ye göre nüfus artışının gerilemesinin bir sebebi de ekonomi. Devlet yönetimleri büyümek için büyük çaba harcıyor ama bu yeterli değil. 

Ekonominin son 20 yılda durduğuna değinen ünlü bilim insanı “Bunun olası bir sonucu da insanların çocuk sahibi olmayı, belki de doğurganlıkları azalmaya başlayana dek ertelemeleri.” diye konuştu. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.