Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Uludağ'da mahsur kaldılar! İşte kayıp 3 kişinin son görüntüsü

İletişimUludağ’da zirveye doğru yürüyüşe çıkan 3 kişi yoğun fırtına nedeniyle dağda mahsur kaldı. Kurtarma ekipleri Oteller Bölgesi’nden zirve noktasına doğru giden şahısları bulmak için seferber oldu. Ancak fırtına ve sis nedeniyle ekiplerin zor anlar yaşadığı bildiriliyor. 

TELEFON SİNYALİ TAKİP EDİLİYOR

Bölgede, Jandarma Arama Kurtarmanın (JAK) yanı sıra İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), AKUT Arama Kurtarma Derneği, ANDA Arama Kurtarma, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) görevlilerinden oluşan yaklaşık 50 kişi operasyona katılıyor.

Arazi aracı ATV’lerle çıkan ekiplerin, mahsur kalan Ahmet Çakırer (36), Ali Can (48) ve Ömür Büyüköztürk’ün (49) telefonlarından son sinyallerin alındığı mevkiye yaklaşmaya çalıştığı, fırtına ve sis nedeniyle güçlükle hareket edebildikleri öğrenildi.

İŞTE PAYLAŞTIKLARI SON GÖRÜNTÜ

Bu arada, mahsur kaldıkları bildirilen kişilerin, sosyal medya hesaplarından en son Uludağ’da gündüz saatlerinde olumsuz hava şartlarında karlı ve rüzgarlı havada yürüyüş yaparken çekilmiş bir görüntü paylaştıkları görüldü.

Oteller Bölgesi’nden zirve noktasına doğru yürüyüşe çıkan 3 kişi, Küçük Zirve ile Büyük Zirve arasında içlerinden birinin ayağının burkulması nedeniyle yürüyemediği için mahsur kalmış, telefonla jandarmaya ulaşıp yardım istemişlerdi. Bunun üzerine telefon sinyallerinden bu kişilerin bulunduğu yeri belirleyen ekipler, kurtarma operasyonu başlatmıştı. BURSA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.