Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Türkiye’nin operasyon sinyali ABD’yi panikletti: Bölgeye geri döndüler

İletişim


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün gerçekleştirilen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yapılan açıklamada “Güney sınırımızdaki operasyonlar milli ihtiyaçların gereği. Terör örgütlerine dönük operasyonlar devam edilecek” ifadelerine yer verilmişti.

”ÇOK ENDİŞELİYİZ”

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü John Kirby, Türkiye’nin Suriye’de operasyon sinyali vermesinin ardından açıklama yaptı.John Kirby, “Çok endişeliyiz. Bu operasyonun birçok konuda olumsuz etkisi olacaktır. Suriye’deki partnerimiz SDG ile günlük temas halindeyiz.” dedi.

ONLARCA TIR GÖNDERİLDİ

ABD’nin Suriye’deki saha unsurlarında da hareketlenme başladı. Irak üzerinden PKK/YPG işgali altındaki bölgelere silah ve askeri araç sevkiyatı hız kazandı. Velid Kapısı’ndan Suriye’ye giren onlarca TIR ve tanker, terör örgütünün işgali altındaki Haseke’ye ulaştı. Rejimin yayın organlarında görüntüleri yayınlanan konvoyda zırhlı araç, askeri mühimmat ve teçhizat bulunduğu belirtildi.

KHARAB ÜSSÜNE GERİ DÖNDÜLER

ABD’nin hareketliliği bununla da sınırlı değil. ABD askerleri 2019 yılında enkaza çevirdikten sonra Rus güçlerine bırakarak çekildiği üslere geri dönmeye başladı. Bu üslerden biri de Türkiye’nin muhtemel hedefleri arasında yer alan Ayn el Arap’ın (Kobani) güneyindeki Kharab Ashik üssü. Bu üsse lojistik ekipman ve teknisyenler gönderildi. 2019’da tahrip edildikten sonra Ruslara terkedilen üssün eski haline döndürüleceği kaydedildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.