Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Türkiye’nin hamsi ihracatı arttı

İletişim


Karadeniz’de geçen yıl sınırlı miktarda avlanan hamside bu yıl bolluk var. Bu durum ihracat rakamlarına da olumlu yansıdı.

Türkiye’den, 1 Eylül-20 Kasım döneminde 19 ülkeye hamsi ihracatı yapıldı.

3 milyon 338 bin dolarlık gelir elde edildi.

İhracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50’ye yakın artışla, 690 ton oldu.

En çok Fransa’ya satıldı

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği verilerine göre Fransa, Almanya ve Belçika en fazla hamsi satılan ülkeler oldu.

Fransa’ya 960 bin 721 dolar karşılığında 157,5 ton hamsi ihraç edildi. Fransa’ya dış satım miktarda yüzde 11, değerde ise yüzde 21 arttı.

Fransa’yı 719 bin 752 dolarla Almanya, 674 bin 182 dolarla Belçika takip etti. Geçen yılın aynı döneminden farklı olarak İspanya, İngiltere, Portekiz, Lübnan, Katar ve Irak’a da hamsi satıldı.

Geçen sezonun aynı döneminde 13 ülkeye 468,4 ton hamsi ihraç edilmişti. Karşılığında 2 milyon 289 bin 25 dolar gelir sağlanmıştı

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.