istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Türkiye’de Dijital Sanatın Gelişimi için Beklenen Adım Atıldı

İletişim


NFT’lerin her geçen gün biraz daha yaygınlaşması ile Türkiye’yle ilgili de NFT haberleri gelmeye başladı. Türkiye’de dijital sanatın gelişimi için faaliyet gösterecek olan dART Dijital Sanat Platformu’nun tanıtımı gerçekleştirildi. Platform, ülkemizde dijital sanat ve NFT konusunda öncü ve bilinen isimlerin liderliğinde kuruldu.

dART, NFT ve dijital sanatın hem ülkemizdeki hem de dünya genelindeki gelişimi için faaliyet gösterecek. Platform, herkesin kullanımına açık olduğunu açıkladı. Genel olarak çizilen görüntünün ise platformun daha çok yol gösterici ve rehber konumunda olacağı izlenimini verdi.

Bilindiği gibi NFT, son dönemlerin popüler alanlarından biridir. Her türden eserin dijital dünyaya taşınması ve blockchain ağı üzerine kaydedilmesi ile sahibinin tescillenmesi temellerine dayanan bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde dijital eser sahipleri, sahipliklerini tescil etmektedir.

Her ne kadar NFT konusu ilk çıktığı dönemdeki kadar popüler olmasa da, metaverse haberleri ve bu teknolojinin yaygınlaşması sonucunda çok daha fazla gündemde olacak gibi görünüyor. Aslında dART Dijital Sanat Platformu da bir anlamda ülkemizdeki ilgili olan kişilerin yeni döneme hazırlanmalarında rol oynamayı hedefliyor. Bu konuda ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

dART: Dijital Sanat Platformu Kuruldu

Dijital Sanat Platformu olan dART, dijital varlıkların tamamına yönelik faaliyetleri ile dikkat çekecek gibi görünüyor. Üniversite işbirlikleri, online ve akademik eğitimler ile dijital sanatçıların ve dijital sanata ilgisi olanların desteklenmesi hedefleniyor. Her alanda olduğu gibi burada da temel hedef gençler.

Platform, Youtube üzerinden eğitim videoları paylaşacak. Bunun yanında NFT sözlüğü ve dijital sanat ile ilgili diğer alanlarda eğitimler verilecek ve bu alandakilere bir anlamda rehberlik edilecek.

Türkiye’de dijital sanat konusunda bilinen isimler ziyaret edilecek ve onların atölyeleri tanıtılacak. Bu sürecin nasıl işlediği ve ince noktaları anlatılacak. Böylece bu alana girmek isteyen gençler yönlendirilecek. Sanal Kripto haberleri ile kripto dünyasına aşina olan gençlerin, kısa süre içerisinde bu alana da aşina olacağı tahmin ediliyor. Doğru yönlendirmeyle gençler, bu alanda kendilerini fazlasıyla geliştirebilir.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.