Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Türk Snawboarder Mustafa Pusti

İletişim


Türkiye’ de Yapılan Kış Sporları
Özellikle kış döneminde kış sporları, tatil yapmayı sevenler için, çok güzel bir spor dalıdır. Kış ile ilgili bütün sporlar buzlu ya da karlı bir zeminde yapılır.

Aktivitelerin bol olduğu bir spor türüdür. Yılın Belirli dönemlerinde sporseverlerin gözdesi olan kış sporları için, Türkiye’nin birçok yeri vardır. Uludağ, Erciyes, Kartalkaya, gibi pek çok yer popülerdir.

Gerçekten kışın spor yapılması gibi kış mevsimi dışında da yapılan bazı suni alanlarda kış sporları yapılabilir.

Bunun için oluşturulan yapay bu pistleri vardır. Keyifli ve eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için, kış sporları ideal olacaktır. Kış sporları için pek çok alternatif vardır.

Kış Sporları Nelerdir?

Kış sporları bireysel olarak ya da takım halinde yapılabilir. Bu yüzden, iki kısma ayrıldığı söylenebilir. Ayrıca bazıları zordur ve özel bir eğitim ve alındıktan sonra yapılması gerekir.
Ayrıca, snowboard bunlardan biridir. En zevkli kış sporları arasında yer alır. Eğitmenler tarafından eğitim gördükten sonra yapılan bir spordur.

Her yaştan insan yapabilir. Kış sporları genel olarak üstün bir kontrol ister. Yoğun stili bakımından ele alındığında, ekstrem sporlar olarak isimlendirilir.

Herkes kış sporları arasından kendi zevkine ve tarzına uygun olanları seçerek, keyifli vakit geçirme imkânı bulabilir.

Türkiye’de Kış Sporları Yapabileceğiniz Mekânlar

Uludağ, Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biridir. Bursa şehrinde yer alır. Özellikle kış sporuna gönül verenlerin tercihi bu yöndedir.

Dünyanın farklı şehirlerinden gelen turistlerin de göz de mekanlarından biridir. Konaklama olarak geniş imkanları vardır. Çok farklı kayak pistleri bulunur.

Kar kalitesi bakımından, Bolu Kartalkaya ön plana çıkmıştır. Uludağ gibi çok fazla turist çeken bir bölgedir. Kış sporları için özel tasarlanmış olan, pistleri ve snowboard için çok iyi bir alanı vardır.

Erzurum Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden biridir. Palandöken kayak merkezi çok popülerdir. Doğu da kış tatili yapmak isteyenler için, iyi bir seçenek olacaktır.

Ayrıca Kayseri Erciyes’ de özellikle son yıllarda kış tatil merkezi olarak çok fazla öne çıkmıştır. Bütçenize ve zevkinize göre bir yer de tercih edebilirsiniz.

Türk Snawboarder Mustafa Pusti

Türk Snawboarder Mustafa Pusti  bu spor hakkında şunları söylüyor. Bu sporda en büyük destekçilerim 5 yaşında kızım ve eşim. Aile olarak snowboard yapıyoruz. Backcountry ağırlıklı ve pist olmayan yerlerde yapılan snowboard yapıyorum. İlgisi olan herkesi bu spor dalını yapmaya davet ediyorum.

Mustafa Pusti’yi takip edebileceğiniz İnstagram hesabı: https://www.instagram.com/mustafapusti/ Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.