Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sarkma Nasıl Engellenir?

İletişim


Tüp mide ameliyatı  fazla kilo problemi olan kişilerin çok önemli oranda kilo vermesini sağlayan bir uygulamadır. Ancak tüp mide ameliyatı sonrası sarkma problemleri ve gevşek bir cilt sorunları görülüyor. Bu süreçte kilo verildiğinde ciltte sarkma ve gevşeklik çok yaygındır.  Tüp mide ameliyatından sonra vücutta kısa süre içinde çok önemli oranda kilo değişimi olur. Bu nedenle de kilo değişimine bağlı sarkmalar görülebilir. Bu süreçte cilt sarkması genellikle geçici olacaktır.
Hastanın yaşı, genetik özellikleri ve verilen kilo miktarı gibi birçok özellik cilt sarkmasının miktarını belirliyor.  Bu süreçte egzersizin doğru şekilde yapılması ve sigara tüketimine ara verilmesi gibi durumlar ciltte toparlanmayı destekler. Ayrıca daha hızlı bir şekilde sarkmalardan kurtulmak isteyenler kompresyon giysileri gibi çözümlerle kısa vadede sarkmalardan kurtulabilir. Aynı zamanda cildin sürekli olarak nemli kalması da sarkma şikayetlerini azaltacaktır. Tüm bu noktalara uyulduğunda tüp mide ameliyatından sonra cilt sarkması şikayetleri belirgin oranda azarak kontrol altına alınabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Doğal Yolla Cilt Sıkılaştırma

Tüp mide ameliyatından önce cildin sarkmasına engel olacak bir yöntem yoktur. Yani her tüp mide ameliyatından sonra belirli oranda ciltte sarkma olacaktır. Bu süreçte hastaların operasyon öncesi değil, operasyon sonrası cilt sarkması konusunda yapabilecekleri bazı işlemler vardır. Öncelikle tüp mide ameliyatı sonrası sarkma şikayetlerinin önüne geçmek için önerilen vitamin takviyelerini almak gerekiyor. Aynı zamanda dengeli bir beslenme programına uymak da sarkmaları engellemede çok önemlidir. Vücutta ortay acıkan cerrahi yapıların iyileşmesi ve sarkmaların engellenmesi düzenli beslenme ile yakından alakalıdır.

Tüp mide ameliyatı sonrası yetersiz beslenme olursa ciltte sarkmalar ortaya çıkabilir. Bu nedenle de ortaya çıkabilecek sarkmaları engellemek ve vücudun daha iyi iyileşmesini sağlamak adına demir ve B12 gibi vitamin takviyeleri alınmalıdır.

Aşırı kilo problemi olanlar tüp mide ameliyatı sonrası sarkmaları engellemek için tropikal kremler ve terapötik masajları da tercih edebiliyor. Bu süreçte ameliyattan sonra masaj ve bazı kremler cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu süreçte sadece doktorun belirteceği kremlerin kullanılması gerekiyor.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Cilt Nasıl Sıkılaşır?

Tüp mide ameliyatı sonrası sarkmalar ortaya çıkabilir. Ancak uygulanacak bazı cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi teknikleri ile cildin sıkılaşması mümkün olabilir. Bu süreçte aşırı soğuk lazer tedavileri ile kriyoterapi belirli oranda cildin sıkılaşmasını destekler. Ancak tüp mide ameliyatından sonra sarkma olan ciltlerde bu yöntemler tam bir sıkılaşma sağlamaz.

Tüp mide ameliyatının ardından cildin sıkılaşması için en etkili yöntem cerrahi işlem yapılmasıdır. Bunun yanında uzmanlar eşliğinde çeşitli vücut şekillendirme prosedürleri uygulanabilir. Diyet ve egzersiz ile tüp mide ameliyatından sonra vücudun sıkılaşması sağlanabilir. Bunun yanında cerrahi işlemle fazla deriler kesilerek cildin sıkılaşması sağlanabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sarkma Ameliyatsız Düzelir mi?

Tüp mide ameliyatı sonrası sarkma şikayetlerinin ameliyatsız düzelmesi için çeşitli yöntemler uygulanıyor. Bu süreçte estetik operasyonlarla sarkmalar ortadan kalkabilir. Bunun yanında spor, egzersiz ve düzenli beslenme ile de sarkmaların giderilmesi mümkündür. Ancak bu süreçte ameliyatsız sarkmaların engellenmesi tamamen mümkün olmaz. Kilo kayıplarına bağlı olarak ortaya çıkan deri sarkmalarında cerrahi olmayan yöntemler kısmen cilt gerilmesi sağlar.

Tüp mide ameliyatından sonra bandaj ve korse gibi ürünlerin kullanılması kısa sürede hafif düzeyde sıkılaştırıcı etki sağlar. Bunun dışında uzun dönemde hiçbir şekilde kalıcı bir etki olmaz. Bunun yanında bodytite, renuvion gibi bazı cihazlar yardımıyla minimal invaziv vücut şekillendirme işlemleri ile belirli oranda sarkmalarda kısmen tedavi sağlanabilir. Bunun dışında en etkili sonuçlar için cerrahi işlemler yapılmalıdır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sarkma Ameliyatları

Tüp mide ameliyatı sonrası deri sarkmaları için cerrahi işlemler yapılabilir. Bu süreçte karın germe, kol germe, meme dikleştirme ve küçültme, yüz germe, genel vücut germe ve bacak germe gibi birçok cerrahi yöntem uygulanabilir. Bu süreçte sarkma ameliyatlarının yapılması için tüp mide ameliyatından sonra en az 2 yıl geçmelidir ve kilo 6 ay boyunca sabit olarak kalmalıdır.  Tüp mide ameliyatından sonra uygulanan vücut şekillendirme ameliyatları kozmetik bir uygulama olmaktan ziyade daha komplike işlemlerdir. Bu nedenle tüp mide ameliyatlardan sonra çözüm vücut şekillendirme için yapılacak olan estetik cerrahi işlemlerdir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Sarkma Ameliyatları Ağrılı mı?

Tüp mide ameliyatı sonra sarkma ameliyatları sırasında hafif düzeyde ağrı şikayetleri ortaya çıkabilir. Bu süreçte ilk günlerde belirli oranda ağrı şikayetleri olur. Ancak uygulamadan sonra ağrı şikayetleri doktor önerileri sayesinde ortadan kalkar.

Tüp mide ameliyatları sonrası sarkma şikayetleri ameliyatla istenen düzeyde giderilmediğinde tekrar cerrahi işlemler planlanabilir. Yani tüp mide ameliyatlarında kişide bir anda yüksek oranda kilo kayıpları olsa da planlanacak ameliyatsız ve cerrahi birçok yöntemle sarkma şikayetlerinden kısa süre içinde kurtulmak mümkün olur. 

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.