Tek Tıkla En İyi Hosting Satın Al

İletişim


Bir web sitesinin kesintisiz ve verimli şekilde hizmet verebilmesi için güvenilir bir hosting hizmetine ihtiyacı vardır. Fiziki anlamda bir mağaza ya da dükkan nasıl ki bir yer kaplıyorsa web sitesi faaliyetlerinin yürütülmesi için de internet dünyasında bir sanal yere/alana ihtiyaç vardır. İşte bu sanal alan, hosting olarak ifade edilir.
 
Web sitesi sahipleri ya da yöneticilerin tamamı, web sitesi faaliyetlerinin sorunsuz şekilde yürümesini ister. Bunun için de hosting hizmeti seçiminde belli hususlara dikkat edilmesi gerekir. Natro’dan sorunsuz şekilde hosting satın al hizmeti deneyimleyebilirsiniz. Alacağınız hizmetten memnun kalarak kesintisiz ve sorunsuz web sitesi faaliyetlerinizi yürüteceğinize emin olun.
 

Hosting Paketlerinin İçerisinde Neler Bulunmalı?


 
Hosting satın almayı tercih ettiğinizde hizmetin belli özellikleri karşılamasına dikkat etmeniz gerekir. Web sitenizin CPU, RAM, disk ve trafik gibi ihtiyaçları, hosting seçiminizde doğrudan etkili olan hususlar arasındadır. Bunun yanında hosting özellikleri arttıkça hosting hizmeti için ayırmanız gereken bütçenin de artacağını belirtmemiz gerekir. Uptime oranı ve teknik destek gibi hususlar da hosting paketine karar verirken etkili olan hususlar kapsamında değerlendirilmelidir. 
 
Hosting paketinizden en iyi şekilde istifade edilmesi için dikkat edilmesi gerekenlerin ilki RAM ve CPU özellikleridir. Bellek adı da verilen RAM ne kadar yüksek olursa, web sitesi de o kadar hızlı olacaktır. Blog ya da kişisel web siteleri için genellikle 1-2 GB RAM yeterli olur. E-ticaret siteleri için ise yoğun trafik özelliğini kaldırmayı başaran geniş bir kapasite gereklidir. Bunun için site özellikleri göz önünde bulundurularak 8 GB RAM ihtiyacı olabilir.
 
CPU’nun yüksek olması da sunucudan yüksek verimlilik elde etmenizi sağlar. Sitenize yapılan ziyaretçi girişleri, satış yapılması gibi hususlar CPU ihtiyacının da yüksek olması demektir. CPU’nun yetersiz kalması durumunda web sitesi yavaşlayarak işlem yapamaz hale gelebilir. Küçük çaplı web siteleri için 1-2 CPU yeterli olabilir. Daha büyük kapasiteli web siteleri için bu oranın artması gerekir.   
 
Hosting alma sürecini başlatırken paketin trafik kotanıza desteğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Trafik kotası, web sitesini kullananların indirme, mail gönderme ya da alma işlemi için ihtiyaç duyulan veri miktarını ifade eder.
Bant genişliği ne kadar yüksekse sitenizi o kadar fazla ziyaretçi aynı anda görüntüleyebilir. Web sitenizi binlerce ziyaretçinin kullanacağını düşünüyorsanız, Hostinge karar verirken sınırsız bant genişliği özelliğini göz önünde bulundurmalısınız.
 
Hosting alma işlemlerinde dikkatle irdelenmesi gereken özelliklerden biri de disk kullanımıdır. Web siteniz için limitsiz hosting tercihi yaparak depolama alanı konusunda sorun yaşamamış olursunuz. Kurumsal ve e-ticaret siteleri için 10 GB’lık disk kotası yeterli olmayabilir. Yoğun disk kullanımının söz konusu olduğunu düşünüyorsanız 50 DB ve üzerinde depolama alanına sahip sunucuları tercih etmeniz uygun olacaktır.
Ayrıntılı olarak hosting paketlerini incelemek istiyorsanız, buradaki linki ziyaret edebilirsiniz: https://www.natro.com/hosting
 

 

Sınırsız Web Sitesi Barındırma

Hosting paketinde sınırsız web sitesi barındırma özelliğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu kavram, tek bir hosting paketi altında çok sayıda web sitesinin faaliyet göstermesini ifade eder. Söz konusu özellik sayesinde web sitesi yönetimi kolaylaşacağı gibi proje maliyetleri de düşecektir.
 

Sınırsız Barındırma Özellikleri

Hosting özelliklerinde sınırsız barındırma, önemli bir artıdır. Bu kavram, sınırsız disk alanı, sınırsız eklenti, sınırsız veri aktarımı gibi özellikleri ihtiva eder. Sınırsız barındırma özelliğine sahip olan hosting paketlerinin ağırlıklı olarak tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise web sitesinin performansının önemli ölçüde artırılmasıdır. Sahip olunan özellikler sayesinde web sitesini ziyaret eden kullanıcılar sayfanın yüklenmesi, veri indirme gibi konularda herhangi bir sorun yaşamazlar. Bu özelliklerin tercih edilmesinin en önemli nedeni web sitesindeki verimliliğin artırılmasıdır.
 

cPanel / Plesk Kontrol Paneli

Hosting alma işleminizde cPanel mi, Plesk kontrol paneli mi kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Her iki sistem de hosting kontrol panelidir. Bu panel üzerinden hosting işlemleri ile ilgili tüm ayarları yapabilirsiniz. Fakat iki panel arasında bir kısım farklılıklar vardır. Bu kapsamda aşağıdaki farklılıklara dikkat çekebiliriz.
 

  • cPanel yalnızca Linux tabanlı işletim sistemi kullanan platformlarda kullanılır. Plesk kontrol paneli ise Linux işletim sisteminin yanında Windows işletim sistemi tarafından da tercih edilebilir.
  • İki panelin ara yüzü de birbirinden farklıdır. Kimi kullanıcılar için Plesk panelin kullanımı çok daha kolay ve akıcıdır. cPaneli çok daha kolay ve kullanışlı bulan kullanıcılar da vardır.
  • cPaneldeki sunucular siyah ekranda çalışır. Plesk panelde ise grafik ara yüzüne sahip olan sunucular vardır. Bu sayede cPanel, Plesk panele nazaran daha hızlı ve performansı yüksek bir sistemdir.

 
İhtiyacınıza en uygun hostinge karar vermeden önce panel performans özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Yukarıda da değindiğimiz gibi cPanel, Plesk panele göre performansı daha yüksek özelliklere sahiptir. Plesk panel, Windows sunucularda bulunan grafik ara yüzüne sahip olan sunucularda çalıştığı için çok miktarda RAM ve CPU kullanır. cPanel siyah ekranda çalıştığı için terminal ortamında kurulur. Bu nedenle RAM ve CPU kullanımı daha düşüktür. Bu özellik sayesinde cPanel, Plesk panele göre daha yüksek performansla çalışır.
 

Multi Platform Hosting Teknolojisi

Yüksek performanslı bir hosting teknolojisinden yararlanmak için hosting satın al işlemi esnasında multi platform hosting teknolojisinin bulunmasına da dikkat edebilirsiniz. Söz konusu teknolojinin hosting satın alma alanında sağladığı çok önemli avantajlar vardır. Bu kapsamda dikkat çeken avantajları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:
 

  • Teknolojinin kullanımı oldukça kolaydır.
  • Dağınık yapıda planlanmış web sitelerinin çalışmasını sağlar.
  • Ölçeklenebilir olmasının yanında farklı işletim sistemleri tarafından da desteklenir.
  • Sistem, farklı script dillerinde de yüksek performansla çalışır.

 

 

Tek Tıkla Uygulama Kurulumu

Hosting seçimi sırasında kolay kurulum özelliklerini de dikkate almanız gerekir. Tek tıkla uygulama kurulumunu yapılabildiği Natro hosting hizmetlerinde pratik şekilde hizmet alanlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kurulumu kolay şekilde gerçekleştirebildiğiniz gibi hosting ayarlarınızı da pratik şekilde gerçekleştirmeniz çok önemlidir. Bu anlamda Natro, ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verecektir. 
 

Ücretsiz 7/24 Destek

Hosting paketi seçimi yaparken hosting hizmetinin ücretsiz destek özelliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Hosting hizmetine erişim sağlayamadığınız zamanlarda firmanın size kısa sürede çözüm önerileri sunması gerekir. Web sitesi kullanıcıları hizmetin sürekliliğini ve verimli şekilde sağlanmasını göz önünde bulundurur. Siz de web sitesi sahibi olarak bu anlamda gerekli tedbirleri almalısınız. Bu da ancak hosting firmasının 7/24 ücretsiz desteği ile mümkündür. Natro ile işlemlerinizi yaparak hizmetle ilgili sorun yaşadığınızda kısa sürede etkin destek alabilirsiniz.
 

Hosting Nereden Alınmalı?

Bir web sitesinin yüksek performansla çalışması, güçlü bir hosting altyapısının kurulmasına bağlıdır. Altyapıdaki donanım ve lokasyon özellikleri web sitesi performansınızı doğrudan etkiler. Bunun yanında uptime (çalışma süresi garantisi) oranının %99,5 ve üzerinde olması gerekir. Küçük web siteleri için bu oran çok önemli olmayabilir. Fakat büyük bir web sitesine sahipseniz hosting hizmetinde bu oranı dikkate almalısınız. Hosting ihtiyacınız için Natro‘dan yararlanarak web sitesi faaliyetlerinizi güvenli ve yüksek performanslı şekilde yürütebilirsiniz. Siz de hosting satın alma süreciniz için tereddütsüz Natro’yu tercih edebilirsiniz. 
 
 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir