Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

T-129 ATAK Helikopter sayısı bakın kaç olacak

İletişimOperasyonlarda etkin bir şekilde görev yapan ve önümüzdeki aylarda bu sayının artması beklenen Millî taarruz helikopteri T129 ATAK helikopteri, yıl sonuna kadar beş adet daha TSK’ya teslim edilecek. 2023’e kadar ise ATAK sayısının 91’e çıkarılması hedefleniyor.

ATAK HELİPKOPTERİN ÖZELLİKLERİ

ATAK helikopteri, TSK’nın taarruz helikopteri ihtiyacının giderilmesi amacıyla millî imkân ve kabiliyetler doğrultusunda geliştirildi. ATAK helikopterleri gece ve gündüz şartlarında yüksek manevra ve performans kabiliyeti ile TSK’nın sınır içi ve dışı operasyonlarında etkin bir şekilde görev yapıyor. Yakın hava desteği görevleri için 76 adete kadar güdümsüz roketler ve 500 adet mühimmat kapasiteli 20 mm. top ile donatılmış olan T129 ATAK, çok amaçlı görevlere uygun olarak da 8 adet UMTAS AntiTank Füzesi, 16 adet CİRİT Lazer Güdümlü Füze, 8 adet STINGER Hava-Hava Füzesi ile en modern elektronik harp ve elektro-optik sistemleri de bünyesinde barındırıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.