Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Stokçulukta cezalar artıyor! Erdoğan talimat verdi düğmeye basıldı

İletişimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Katar ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı, “Stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız” açıklamasının ardından harekete geçildi. Bugün TBMM‘ye sunulacak olan düzenlemenin bu ay içerisinde yasalaşması bekleniyor. 

50 BİN İLE 500 BİN TL ARASINDA CEZA

Sabah’ın aktardığı habere göre, düzenleme kapsamında, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetler ile tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunan üretici, tedarikçi ve perakende işletmelere verilen 50 bin ila 500 bin TL arasında verilecek cezanın üst sınırı artırılacak. Üst sınırın ne olacağı ise bugün netleşecek. 

MARKET SATIŞLARINA MÜDAHALE OLMAYACAK

AK Partili kaynakları marketlere satış sınırı konulmasına ilişkin bir düzenlemenin gündemde olmadığına dikkat çekti.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Cumhurbaşkanı Errdoğan, daha önce partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı; “Çarşı pazardaki kimi ürünlerde yaşanan fahiş fiyat artışlarının çoğunun mantıklı bir izahının bulunmadığını da görüyoruz. Hepsi de birbirini tetikleyen bu zincirleme fiyat artışlarının zehirlediği iklimin bir an önce temizlenmesi gerektiğini biliyoruz. Bu tablo, küresel ekonomideki krizle, ülkemiz ekonomisindeki değişimin birlikte gerçekleştiği bir dönemden geçiyor olmamızdan kaynaklanıyor. Biliyorsunuz Türkiye, pek çok gelişmekte olan ülkenin yerinde saymasına yol açan yüksek faiz üzerine kurulu para politikasını artık terk etti”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.