Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Son dakika! Kosova’da savaş hali! Sınıra barikat ve askeri yığınak

İletişimSırbistan Cumhurbaşkanı Alexander Vucic’in tehditkar açıklamalarının ardından Kosova‘da gerilim üst seviyeye çıktı. Bölgeden gelen haberler sıcak çatışmanın her an çıkabileceği yönünde.
Özellikle sosyal medyada yayılan idiaları ve bu iddiaları destekleyen görüntelere göre Sırbistan Ordusu, Kosova sınırındaki Gazivoda bölgesine görüldü.

SAVAŞ UÇAKLARI HAZIR BEKLİYOR

Sırbistan Ordusuna ait savaş uçaklarının Kosova sınırında bulunan hava üslerine sevk edildiği,  Kosova Ordusuna ait hafif zırhlı araçların da Sırbistan sınırına ilerlerlediği bildirildi. Kosova Polisinin, Sırbistan sınırındaki Bernjak ve Jarinje sınır noktalarının yolcuların geçişine kapatıldığı şeklinde gelen başka bilgiler de dolaşırken bölgede sirenlerin çalındığına yönelik bazı video görüntüler de sosyal medyada büyük etkileşim aldı.

VUCIC “SALDIRACAKLAR” DEMİŞTİ

Öte yandan kısa süre önce yaptığı açıklamada Kosova ourdusunun Sırplara saldıracağı iddiasında bulunan Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’in bir kez daha ulusa seslenmeye hazırlandığı iddia edildi. Buna eş zamanlı olarak aşırı sağcı Sırp Milletvekili Vladimir Djukanoviç de “Bana her şey, Sırbistan’ın Balkanlar’ı Nazilerden arındırmaya başlamak zorunda kalacağını gösteriyor.” açıklamasını yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.