Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Son dakika haberi: ABD’den büyük iddia: İran yüzlercesini Rusya’ya gönderecek!

İletişimABD’den  Ukrayna’dake savaşa iylişkin dikkat çekici bir iddia geldi. Söz konusu açıklamayı ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan yaptı. Sullivan, İran’ın yakın zamanda Rusya‘ya aralarında silahlı olanların da bulunduğu yüzlerce insansız hava aracı (İHA) göndereceğini söyledi.

“BU AY BAŞLAYABİLİR”

Rusya’nın Ukrayna’da henüz istediğini alamadığını ve bazı silah sıkıntıları yaşadığını belirten Sullivan, “Bizim tarafımızda, İran hükûmetinin yakın zamanda Rusya’ya yüzlerce İHA vereceğine ve bunların arasında SİHA’ların da olacağına ilişkin bir bilgi var. Ayrıca bu bilgi, İran’ın bu İHA’ların kullanımı için Rus askerlerine eğitim vereceğini ve bu sürecin bu ay başlayabileceğini gösteriyor.” dedi.

“NÜKLEER MÜZAKERE” MESAJI

Beyaz Saray’da günlük basın brifingi veren Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden’ın yarın başlayacak Orta Doğu ziyaretini de değerlendirdi. İran ile nükleer anlaşma konusunda İran’ın belirli adımlar atması gerektiğini dile getiren Sullivan, “Bu anlaşma için bir zaman çizelgesi belirlemedik. Masada bir anlaşma var. Bunu biz ve Avrupalı ortaklarımız destekliyor, İran bu anlaşma için bir adım atmalı” ifadesini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.