Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Sıfır ve ikinci el otomobil alacaklara kötü haber! ÖTV indirimi beklerken yüzde 80…

İletişim


Yeni otomobil almak için ÖTV indirimi bekleyen vatandaşlara kötü haber duyuruldu. Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Eroldu yaptığı açıklamada şu an için ÖTV indirimi beklemediklerini belirtti. 

ÖTV İNDİRİMİ OLMAYACAK 

ÖTV indirimi konusunda net mesajlar veren Eroldu, mevcut şartlarda indirim beklemenin gerçekçi olmadığını belirtti. 

Eroldu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Benim şahsi düşüncem, talebin bu kadar yüksek olduğu bir ortamda, bir de ekonomik sonuçları düşündüğümüz zaman, ÖTV indirimi beklemek çok gerçekçi değil. Tüketici talebi düşerse bu yönde bir beklenti olabilir. Aslında, ÖTV indirimi kısa vadeli bir çözüm, iç pazarı büyütmek için bütüncül bakış açısı gerekli.

YÜZDE 80’LİK DİLİMİN ALTINDA OTOMOBİL KALMADI 

En son Ocak ayında ÖTV düzenlemesi yapılmış ve yeni matrah grupları açılarak yeni oranlar belirlenmişti. Yüzde 50 ile yüzde 80 ÖTV oranı arasına iki matrah grubunun (yüzde 60, yüzde 70) daha eklendiği düzenleme ile bazı modellerin fiyatlarında kısa süreli düşüş yaşansa da etkisi kısa sürdü. Bugün Türkiye’de satılan otomobillere baktığımızda yüzde 80 ÖTV diliminin altında pek fazla model kalmadığını görmekteyiz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.