Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Şeffaf Plak (invisalign) Tedavilerinde Plak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İletişim


 
Muhteşem bir gülümsemeye sahip olmaktan daha hoş bir şey yoktur. Yanlış hizalama veya çarpık dişlerle ilgili sorunlarınız varsa bu durum, dişlerinizin görünüşünden rahatsız olmanıza neden olabilir. Artık bu durumdan utanmadan dişlerinizi düzeltmek için invisalign tedavisine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.
 
Şeffaf plakların bakımı konusunda sizler için birkaç öneri listeledik.
 
1. Yemekten Önce Şeffaf Plağı Çıkarmalısınız
 
Herhangi bir yiyecek tüketmeden önce şeffaf İnvisalign plağı çıkarmalısınız. Bunun nedeni, yemek yerken yemek parçacıklarının plağa yapışması muhtemeldir. Zamanla, bu bakteri üremesini teşvik edebilir ve zararlı plak oluşturabilir. Yemek yerken plaklarınızı bir kenara bırakarak diş eti ve diş eti hastalıkları gibi ileride oluşabilecek sorunları önleyebilirsiniz.
 
2. Plakları Çıkardıktan Sonra Temizlemelisiniz
 
İnvisalign plağını her çıkarıldığında temizlemelisiniz. Bununla birlikte, geleneksel bir diş fırçası ve diş macunu ile temizleme işlemini yapmamalısınız. Bunun yerine plakların özel bir sabunla dezenfekte edilmesi ve ıslatılması gerekir. Ayrıca sıcak veya soğuk su, şeffaf plağı deforme edebileceği için ılık su kullanmalısınız.
 
3. Şeffaf Plağı Temiz Bir Kutuda Saklamalısınız
 
Plakta oluşacak herhangi bir değişiklik, ortodontik tedavinizi etkileyebileceği için plaklarınızın zarar görmemesine çok dikkat etmelisiniz. Saklayacağınız temiz bir kutu zararlı bakterilerin oluşmasını da önleyebilir.
 
4. Dişlerinizi Diş İpi ile Temizlemelisiniz
 
İnvisalign plaklarını takmadan önce dişlerinizi fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız. Plaklarınızı dişlerinizi temizlemeden önce takmak, tükürüğün yiyecek parçacıklarını yıkamasını engelleyebilir. Bu plak oluşumuna ve diş eti hastalığına yol açabilir.
 
5. Koyu Renkli İçeceklerden Kaçınmalısınız
 
Boyalı içecekler İnvisalign hizalayıcılarınızın kolayca leke tutmasına neden olabilir. Koyu renk gazozlar, meyve suları ve diğer renkli içecekleri tedaviden sonra tüketmelisiniz.
 
İnvisalign fiyatları hakkında bilgi alabilmek için https://www.canerbalta.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.