Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

SANAL OFİS NEDİR? EN İYİ SANAL OFİS FİRMALARI ve FİYATLARI

İletişim


 
İşyeri kiralarındaki yüksek artışlar, elektrik, internet, doğalgaz gibi fatura giderlerine gelen yüksek zamlar nedeniyle sanal ofis anlayışı daha da yaygınlaşmaya başlamıştır.
Bu yazımızda size sanal ofis nedir? Sanal ofis yasal mı? Sanal ofisi kimler kullanır? Avantajları neler olabilir? Bunlardan bahsedeceğiz.
Böylelikle bu alandaki en çok araştırılan ve merak edilen sorulara da cevap bulabileceğinizi düşünüyoruz.

SANAL OFİS NEDİR? 

Sanal Ofis; işinizle ilgili yasal adres gösterebileceğiniz, sizin adınıza çağrı yanıtlama ve kargo alma gibi sekretarya hizmetlerinin de görüldüğü ofis anlayışıdır.
 

 
Son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Sanal ofis talebinin her geçen gün artması paralel olarak sanal ofis kiralama hizmeti veren şirketlerin sayısının da artmasını sağlamıştır.
Başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde sanal ofis hizmeti sunulurken, şuanda hemen hemen her şehirde sanal ofis hizmeti firmaları bulunmaktadır.

Sanal ofis sayesinde; kartvizitinizde prestijli bir konumda yasal adres gösterebilirsiniz. Siz sahada çalışmalarınızı yaparken eğitimli bir asistan tarafından telefonlarınız cevaplanır, e-postalarınız ve kargolarınız takip edilebilir. Üstelik bunlar klasik ofise göre çok daha ucuz maliyetlerle sağlanır.

SANAL OFİS FİYATLARI NE KADAR?

Neredeyse her bütçeye uygun sanal ofis kiralamak mümkün. En uygun sanal ofis fiyatı aylık 120 TL den başlamaktadır.
Sanal ofis kiralama hizmeti veren firmaları incelediğimizde en uygun paketlerin iş adresi paketleri olduğu görülüyor.

Bunun yanında eğer ayda birkaç defa sanal ofise giderek ofis veya masa kullanmak isterseniz aylık kira tutarı tabi artıyor. Yine ayda birkaç kez tam donanımlı toplantı odalarından faydalanmak isterseniz bunlar da aylık kiralama ücretini arttırmaktadır.

  

Sanal ofis fiyatlarını etkileyen diğer bir faktör ise bulunduğu şehir ve konumudur. Çünkü prestijli konumlarda bulunan sanal ofis fiyatlarının ücretleri daha yüksektir.

Her firmanın kendisine göre belirlediği paket türleri bulunmaktadır. Adres paketi, İletişim paketi, gold paket, sanal ofis paketi gibi. Bu paket türleri ortalama 150 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir.

Size Tavsiyemiz; hangi sanal ofis firması ile anlaşacaksanız, paket türlerini ve ücretlerini iyi inceleyerek karar vermenizdir. Örneğin toplantı odasını hiçbir zaman kullanmayı düşünmüyorsanız, boşu boşuna toplantı odası kullanım hakkı olan paket türünü satın almanıza gerek yok. Boşuna kira maliyetinizi arttırmayın.

Sanal ofis firmaları hakkında detaylı bilgi edinmek için sanalofisrehberi.net sitesini inceleyebilirsiniz. Sanal ofisler ve hazır ofisler hakkında aradığınız tüm bilgileri bulabilirsiniz.

 

SANAL OFİS YASAL MIDIR?

Faaliyet gösterdiğiniz işle ilgili bir şirket kurduğunuzda veya işyeri açtığınızda vergi dairesine iş adresinizi bildirmekle zorundasınız. Vergi memurları tarafından işyeri adresiniz kontrol edilir ve akabinde şirketiniz yasal hale gelir.

Bu anlamda sanal ofis işyeri adresi olarak gösterilebilir mi? Yasal olup olmadığı en çok sorulan sorulardandır.

Sanal ofis kiraladığınızda kira sözleşmenizde belirtilen ofis adresiniz sizin işyeri adresiniz olmaktadır. Yani kanunlara uygundur ve sanal ofis yasal, resmi işyeri adresi olarak gösterilebilir.  

SANAL OFİS AVANTAJLARI NELERDİR? 

Sanal ofis kiralamanın size ne gibi faydaları olabilir şimdi bunlardan bahsedelim. Böylece sanal ofis kiralama konusunda karar vermeniz daha kolay olacaktır.

  1. Klasik ofiste olduğu gibi yüksek miktarlarda kira ödemek yerine daha cüzi bir kira ücreti ile maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.
  2. Elektrik, su, doğalgaz gibi fatura giderlerinden kurtulursunuz.
  3. Prestijli bir konumda yasal adres sahibi olabilirsiniz.
  4. Klasik ofis kiraladığınızda mobilya, yazıcı, bilgisayar gibi malzemelere ihtiyaç duyarken, sanal ofiste bunları almanız gerekmiyor.
  5. Klasik ofiste size gelen çağrılara cevap verecek, kargo veya posta gibi gönderileri kabul edecek bir personel çalıştırmak durumunda iken, sanal ofis kiraladığınızda bu hizmetleri sunacak personel giderleri sanal ofisi kiralayan firmaya aittir.
  6. Ulaşım maliyetleri, çay, kahve ve temizlik maliyetleri gibi konulara ekstra bütçe ayırmanız gerekmez.
  7. Genelde sanal ofis firmalarının bir çok şehirde şubeleri bulunduğu için, ihtiyaç halinde diğer şehirlerde de ofis imkanınız bulunmakta
  8. İş toplantısı yapmanız gerektiğinde tam donanımlı sanal ofis toplantı odalarından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca sanal ofisler yerine hazır ofis kullanımı da düşünebilirsiniz. Hazır ofisleri, sanal ofislerin üst sürümleri gibi düşünmek mümkün. Burada kendinize ait bir odanız ve çalışabileceğiniz masanız oluyor.
 

HANGİ MESLEK GRUPLARI SANAL OFİS TERCİH EDER? 

 

 
Son zamanlarda sanal ofis kullanan meslek grupları oldukça artmıştır. Özellikle yeni iş kuran girişimciler önlerini görebilmek adına veya maddi imkanların kısıtlı olması sebebiyle küçük bir sermaye ile işe başlamayı tercih etmektedir. Sanal ofis tam bu noktada fayda ve maliyet açısından en doğru tercih olabiliyor.

Sanal ofis kiralayanlara örnek verecek olursak; Freelance çalışanlar, avukatlar, mimarlar, internet üzerinden satış yapanlar, home ofis çalışıp da ev adresini kullanmak istemeyenler, klasik ofisin maliyetlerinden kurtulmak isteyenler, sürekli sahada çalışıp da bir ofise ihtiyaç duymayanları sayabiliriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.