Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Saç Ekimi Yöntemleri

İletişim


Ergenlik döneminden itibaren çeşitli nedenlerle gözlenen saç dökülmesi, kişide psikolojik sıkıntıya neden olabilir. Genetik yapı, hormonal problemler, çevresel faktörler, stres, hastalık ve ilaç kullanımı gibi birçok nedenden dolayı kalıcı saç dökülmesi meydana gelebilir.
Günümüzde saç dökülmesi sorununa en kalıcı çözüm saç ekimi yöntemidir. İşlem sırasında kişinin başının arkasından alınan bir greft (saç ekimi için gerekli sinir ve damar bağlantılarına sahip verimli doku) başka bir bölgeye nakledilir.

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda en sık görülen sorunlardan biridir ve bu sorunu yaşayan birçok kişi saç ekimi tedavisini tercih etmektedir. Saç ekimine ilgi her geçen gün arttıkça, insanlar sürecin nasıl işlediğini, nasıl yapıldığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini merak ediyor.

Geçmişten günümüze saçlar hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir faktör olmuştur. Saçın seyrek ya da kalın olmasına göre kişinin özgüveni artar ya da azalır. Ayrıca günümüzde sağlıklı saçlar karşı cinsin gözünde çekici ve güçlü görünmenin bir yolu haline gelmiştir. Bu nedenle özellikle son yıllarda saç dökülmesinin neden olduğu özgüven kaybı ve bazı psikolojik sorunlar saç ekimi ile ortadan kaldırılmaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

En basit tabirle saç ekimi; Bu, başın arka kısmındaki donör bölgeden alınan saçların seyrelmiş veya kel bölgelere nakledilmesidir. Bu ameliyathanede doktorlar ve dhi saç ekimi teknisyenleri tarafından yapılan bir işlemdir ve ortalama 6-8 saat sürer. Lokal anestezi altında yapılan saç ekimi, uyutma gerektirmeyen bir operasyondur.

Saç ekiminden sonraki gün bu deliklerden herhangi bir kanama olmaz. Ancak hastanın ameliyattan sonra en kısa sürede istenilen görünüme kavuşması için reçete edilen ilaçlar ve alınması gereken önlemler titizlikle takip edilir. Ekim işleminden sonraki ilk hafta bu bölgede sert bir kabuk oluşur, düzenli şampuanlama ile bu oluşum giderilebilir.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

DHİ saç ekimi için diğer kriterlerden ziyade dökülmenin tipi önemlidir. Bir kişi saç derisinin çıplak gözle görülebildiği bir tür saç dökülmesi yaşadıysa, dökülme oranının %50 olduğu söylenebilir. Saç dökülmesi yaşı sadece saç dökülmesinin devamlılığı ile ilgili bir durumda değerlendirilir.

Yanıklara bağlı alopesi, kaş bölgesinde kellik, ayrıca daha önce bu işlemden memnun kalmayan hastalar, hastalık nedeniyle saçlarını kaybetmiş kişiler ve saç sorunu yaşayan kadınlar bu uygulamadan özel olarak yararlanabilirler.

 Özellikle DHİ saç ekiminin kimlere uygulanabildiği konusunda kriterler; Kişide kan pıhtılaşması ile ilgili kronik hastalıkların olmaması ve donör bölge olarak da bilinen iki kulak arasındaki alanda, ekim için yeterli saça sahip olunmasıdır.

DHI Saç Ekimi Temel Aşamaları

Cholimplanter kalemi kullanılarak yapılan saç ekiminde saç kökleri tek tek dikkatli bir şekilde kaleme yerleştirilir ve işlem gerçekleştirildikten sonra saç kökleri ekim için harekete geçilir. Doktor saç köklerini 40-45 derecelik bir açıyla eker veya kişinin önceki saçlarının yönüne göre ekim yapılır.

Choi iğnesine yerleştirilen saç köklerinin açısı ve yönü belirlendikten sonra iğnenin kaydırma fonksiyonu kullanılarak ekim yapılır; Operasyonda 2 ile 6 choi sapı ve 15-16 choi ucu kullanır, uç farklı boyutlarda olabilir, bu kökün yapısı ve insan saçının kalınlığı ile belirlenir. DHİ saç ekimi yönteminin FUE yönteminden farklı avantajları vardır.

Safir Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Perkütan safir saç ekimi, başın arkasından alınan saç köklerinin, doku hasarını en aza indirecek şekilde orijinal safirden yapılmış özel iğne cihazları kullanılarak ekilmesidir. Saçlar 2 boyutlu yarıklar yerine 3 boyutlu boşluklara ekilir. Gerçek safir iğne ile saç kökleri ile aynı çapta kanallar açılır. Bu işlem doku hasarını en aza indirirken, saçın kişinin doğal saç yönüne en uygun şekilde yerleştirilebilmesini sağlar.

Tek seansta 6.000 greft ekmenizi sağlayan perkütan safir saç ekimi 3. aydan itibaren sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Saç ekimine başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar ve yapılması gereken işlemler aşağıda sıralanmıştır. Onları takip etmeniz çok önemli. Bu sayede hem ekilen kökler sağlıklı tutulur hem de köklerin toplandığı alan hızla iyileşebilir.

İşlemden 2 gün önce sigara içmeyin. Sigaranın kan dolaşımı ve yara iyileşmesi üzerinde olumsuz etkisi vardır. İşlemden 3 gün önce alkol almayınız. Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçlar 5 gün boyunca alınmamalıdır. Güçlü ağrı kesiciler sınıfına giren ibuprofen gibi iltihap önleyici ilaçlar (ilaç listesi için bize ulaşın) başlamadan 3 gün önce kesilmelidir.

Saç dökülmesini önlemek için minoxidil içeren solüsyonların kullanımı 3 gün önceden kesilmelidir. B ve E vitaminleri kanamayı artırabileceklerinden 1 hafta önceden kesilmelidir. Ayrıca bu vitaminleri içeren multivitamin takviyeleri almamaya özen gösterilmelidir.

Ayrıca ginseng, ginkgo biloba ve sarımsak özleri içeren ilaçlar 1 hafta önceden kesilmelidir. İşlemden 2 gün önce baharatlı yiyecekler yemeyin. İşlem günü çok fazla çay, kahve ve kolalı içecekler içmeyin. Özellikle işlem günü kahve içmeyin.

Özellikle karışım şeklinde bileşimi bilinmeyen bitki çaylarının kullanımına 1 hafta önceden son verilmelidir. Bazı bitkilerin kan inceltici etkisi vardır. Özellikle yaz aylarında başınızı güneşe maruz bırakmamaya özen gösterin, yaklaşık 2 hafta önceden başlayın. Başınızın bronzlaşmaması veya yanmaması çok önemlidir. Ameliyattan önce kliniğimizde kısa bir saç kesimi yapılacaktır. İşlemden önceki sabah saçınızı duşta yıkamalısınız.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Başarılı nakil sürecinin yüzde ellisi nakil işleminin kendisi, diğer yarısı ise başarılı ameliyat sonrası dönemdir. Mümkün olduğunca az sigara içirin, doğal ve sağlıklı ürünler yiyin, kimyasal şampuanlar kullanmayın, saçlarınızın daha güçlü ve daha iyi büyümesi için saç dökülmesini tedavi etmeye yardımcı olan vitaminler ve besleyici bakım ürünleri kullanın.

Unutmayalım ki, safir saç ekimi sonuçlarıyla ilgili memnuniyetsizliğin büyük bir kısmı, başarılı bir ekimden sonra bakımı yapılmayan saç köklerinin büyümemesinden kaynaklanmaktadır. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi, en iyi sonucu elde etmek için operasyon sonrası bakım çok önemlidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Fiyatlar kullanılan saç ekimi tekniğine ve saç ekim merkezinin başarı oranına göre değişmektedir. 2022 yılında Robotik, FUE, DHI Pen, Mega, FUE, Safir Percutan, FUT saç ekimi yöntemlerini kullanmak mümkündür.

Yöntemlerin bazıları yeni nesil ve teknoloji tabanlı, bazıları ise teknolojinin ötesinde eski uygulamalardır. Saç ekimi yöntemleri ve fiyatları birbirinden farklı detaylara sah

iptir. Saç ekimi fiyatları farklı alt başlıklarda yer almaktadır.

Saç ekimi fiyatları bir hasta için ideal bir seçim ise, o zaman pazar araştırması yapılmalı ve uygun fiyatlara en detaylı ve kaliteli hizmet paketi seçilmelidir. Her sektörde aynı hizmete farklı fiyatlandırma politikaları uygulanabilir. Uygun saç ekimi fiyatları ile en kaliteli hizmeti alabilmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.