Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Saç Ekimi Kaç Seans Sürer?

İletişim


Saç ekimi tedavisi veya seansı %100 kişiye özeldir ve saç ekimi 1:1 sırayla gerçekleştirilir. Bu da uzman saç cerrahının işlem sırasında yalnızca bir hastayla ilgileneceği anlamına gelir. Bu, her zaman belirli vakanın ihtiyaçlarına bağlı olarak, bir oturum için 3 ila 4 saat ve bir mega oturum için sekiz hatta 10 saate kadar sürebilir.

Neden bu kadar uzun? Bir saç ekimi seansında kullanılan prosedür, teknik veya yöntem, İngilizce ‘de FUE tekniğinin, Foliküler Ünite Ekstraksiyonunun kısaltmasıdır. Bugün en gelişmiş tekniktir ve bu nedenle dünya çapındaki profesyonellerin büyük çoğunluğu bunu kullanır. Temel olarak, genellikle başın alt kısmında bulunan traşlanmış bir donör kısmından foliküler ünitelerin çıkarılması ile ilgilidir, çünkü burada: saç daha güçlüdür ve zayıflamaz.

Bu foliküler ünitelerin çıkarılmasından sonra hasta için anlık bir duraklama olmadan implantasyon gerçekleşmez. Bu, saçlarınızı nemlendirip besleyebileceğiniz ve bacaklarınızı uzatabileceğiniz bir zamandır. Bu adımı tamamladıktan sonra hasta, kılcal üniteleri implante etmek için uzman ve ekibiyle devam etmek için ameliyathaneye döner.

Saç Nakli İçin Kaç Ünite Önerilir?

2.000 ünite saç ekimi İstanbul için makul bir miktardır, tedaviyi donör bölgeyi çok fazla etkilemeden ve olumlu sonuçlarla gerçekleştirmek için yeterlidir.

Saç cerrahisi kliniğinde uzmanlar, insan ve teknoloji ekibi 8-10 saatte mega seanslar gerçekleştirebilir. Saç ekiminden sonra günlük rutininize ne zaman dönebilirsiniz? Cerrahi müdahale bittikten sonra hasta yardıma ihtiyaç duymadan evine tek başına gidebilir.

Müdahaleden sonraki ilk gün evde bir kez tedavi edilen alanlar dinlenme pozisyonunda tutulmalı ve hafif soğutulmalıdır. En iyi saç ekimi merkezi olarak başvuru yapabilirsiniz.

İkinci gün normal bir yaşam sürmeye başlayabilirsiniz, ancak herhangi bir çaba harcamadan, bu nedenle spor henüz hesaba katabileceğimiz bir şey değildir. Bu işlem birkaç gün sürer ve bir hafta sonra biraz çaba göstermeye başlayabilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Saç ekimi müdahalesinden sonra hasta spor yapmak, evde veya işte çalışmak gibi günlük yaşamına dönebilir. İyileşme süreci ne kadar sürer? İlk iki hafta sonrasındaki toplam iyileşme süreci ve saç ekiminin görsel sonuçları, hastanın yapması ve yapmaması gerekenler vardır. Sürekli bir büyüme evrimini izlemeden önce, son bir aşamaya bakın ve bu saç dökülmesidir. Bu genellikle ameliyattan sonraki ilk ay civarında olur ve normaldir. O andan itibaren, uzmanların sonuçların nihayet görünür olduğunu söylediği dokuz ila on iki aya kadar saç büyümesi durmayacaktır.

Saç Ekimi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Saç ameliyatı süresi minimum 4 saat maksimum 10 saattir. Bu süre zarfında hasta, aşağıda ayrıntıları verilen adımları ve diğer noktaları gerçekleştirecektir:
·         Ameliyathaneye uygun kıyafet değişimi
·         Donör bölgenin temizlenmesi ve tıraş edilmesinin yanı sıra lokal anestezi ve antiseptik
·         Foliküler ünite ekstraksiyonu
·         Saçı nemlendirmek ve beslemek için dinlenin
·         Donör bölgenin temizlenmesi ve tıraş edilmesinin yanı sıra lokal anestezi ve antiseptik
·         Foliküler ünite nakli
·         Tedavi edilen alanların bandajı
 

Saç Ekimi Tedavisi Tek Seansta Yapılabilir mi?

Yaklaşık 4-6 saat süren bir cerrahi müdahale ile karşı karşıya kalan kişi, ilk etapta tek seansta saç ekimi yapmanın imkânsızlığını düşünmek zorunda değildir. Her durumda, her vakayı vaka bazında değerlendiren ve bu çalışmaya dayanarak hastaya durumu ve ihtiyaçları için mümkün olan en iyi prosedürü sunan bir uzman her zaman olacaktır.

Saç çizgisinden saçı geri almanın tek yolu saç ekimidir. Bu anlamda FUE saç ekimi tekniği en gelişmiş olanıdır. Foliküler ünitelerin çıkarılması anlamına geldiği için böyle adlandırılmıştır. Bu, saç köklerinin en kaliteli aletler kullanılarak donör bölgeden dikkatlice tek tek çıkarılması anlamına gelir. Bu ekstraksiyonun böyle bir hassasiyetle yapılmasıyla sadece en fazla sayıda foliküler ünite değil, aynı zamanda en kaliteli olanlar da korunur. Bu kökler daha sonra hem giriş açısı hem de derinlik dikkate alınarak alıcı alana ekilir. Artık mümkün olmadığını düşündüğünüz bir alanda kendi saçlarınız vardır.

Saç Ekimi Fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.