Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası Putin’e büyük tepki! Dünya hesap soracak

İletişimRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu sabah Ukrayna‘nın doğusundaki Donbas’a özel askeri operasyon başlattıklarını duyurdu.

ZELENSKİ’DEN İLK AÇIKLAMADA

Harekatla ilgili açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, “Eğer canımıza, özgürlüğümüze, çocuklarımıza saldırılırsa, kendimizi savunacağız, saldırmayacağız, kendimizi savunacağız” dedi.

‘SALDIRMAYACAĞIZ KENDİMİZİ SAVUNACAĞIZ’

Başkent Kiev’in yanı sıra Harkov, Kramatorsk, Mariupol, Mykolaiv, Odesa kentlerinde art arda patlamalar yaşandı. Rus Haber Ajansı ise Karadeniz Filosu’nun çıkartma harekatı başlattığını duyurdu. Harekatla ilgili konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski de, “Saldırmayacağız, kendimizi savunacağız” dedi.

BIDEN’DAN İLK TEPKİ

ADB Başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri operasyonuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; ”Bu saldırının getireceği ölüm ve yıkımın tek sorumlusu Rusya’dır. ABD ve müttefikleri birlik ve kararlılıkla karşılık verecektir. Dünya, Rusya’dan hesap soracak.”

EKONOMiK YAPTIRIMLARI DUYURACAK

Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi, basın mensuplarına yaptığı yazılı açıklamada, Biden’ın perşembe günü öğle saatlerinde bir açıklama yapacağını kaydetti.

Yetkili, “Biden, Rusya’nın Ukrayna’ya sebepsiz ve gayrimeşru saldırısına ilişkin ABD ve müttefiklerinin atacağı adımları duyuracağı bir konuşma yapacak.” ifadesini kullandı.

Biden’ın, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği askeri operasyonun ardından Rusya’ya uygulanacak yeni ekonomik yaptırımları duyurması bekleniyor.

NATO BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın harekatına tepki vermek için üyelerin toplanacağını söyledi. Stoltenberg, “Bu kötü zamanlarda Ukraynalılarla birlikteyiz. NATO müttefiklerini korumak ve savunmak için gereken her şeyi yapacaktır” dedi.

İNGİLTERE’NİN AÇIKLAMASI

İngiltere’nin Ukrayna Büyükelçisi Melinda Simmons, “Tamamen masum bir ülkeye saldırılıyor” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.