izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Rusya, Ukrayna savaşının bilançosunu açıkladı! ‘ABD savunma sistemlerini imha ettik’

İletişimRusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna’da savaştaki Rus ordusunun eylemleri ile ilgili bilgileri paylaştı. 

‘ABD’NİN SAVUNMA SİSTEMLERİNİ İMHA ETTİK’

Rus ordusunun Ukrayna’da askeri alanlara yönelik saldırı yürüttüğünü iddia eden Konaşenkov, “Ternopil bölgesinde bulunan Çortkiv yerleşim biriminin yakınlarında ABD ve Avrupa ülkelerinin Ukrayna yönetimine tedarik ettiği tanksavar ve taşınabilir uçaksavar füze sistemlerinin bulunduğu depo denizden fırlatılan ‘Kalibr’ yüksek hassasiyetli füzelerle imha edildi.” diye konuştu. 

15 ASKERİ ALAN VURULDU 

Son 24 saatte havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle 15 askeri alanın vurulduğunu, bu saldırılarda ‘Buk M-1’ hava savunma füze sistemi, radar ve roketatar bataryalarının yok edildiğini bildirdi. 

3 SU-25 SAVAŞ UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ 

“Rus taktik birliklerinin, 150 Ukraynalı milliyetçi, 6 tank, 5 topçu teçhizatı ile 10 özel aracı imha etti” diye konuşan Konaşenkov, Ukrayna ordusuna ait 3 ‘Su-25’ tipi savaş uçağı ve 8 insansız hava aracının düşürüldüğünü belirtti. 

2000’E YAKIN OBÜS YOK EDİLDİ 

Konaşenkov, Herson bölgesinde 2 “Toçka-U” balistik füze ve 3 “Uragan” çok namlulu roketatarın ele geçirildiği bilgisini paylaşarak, “Bugüne kadar Ukrayna’da 201 uçak, 130 helikopter, 1188 insansız hava aracı, 338 hava savunma füze sistemi, 3 bin 514 tank ve zırhlı araç, 508 çok namlulu roketatar, 1870 obüs ve havan topu, 3 bin 570 özel askeri araç yok edildi.” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.