Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Rusya ağır bombardıman! Zelenski tek tek açıkladı

İletişim155’inci günü geride kalan RusyaUkrayna Savaşı’nda Rusya saldırı gücünü giderek artırıyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada gün içerisinde Rus ordusunun düzenlidiği yoğun saldırılara ilişkin bilgi verdi.

Günün ilk yarısında Kiev’e dört defa hava saldırısı uyarısı yapıldığını belirten Zelenski, “Rus ordusu Kiev ve Kropıvnıtski’ye füzeli saldırı yaptı, Mıkolayiv’i vurdu, Donbas’ta stratejik olarak anlamsız ve acımasız bir dizi saldırıya devam etti” ifadelerini kullandı.

AMERİKA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Rus saldırılarını bir kez daha “terör” olarak nitelendiren Zelenski, ABD senatosunun Rusya’yı terörizmin devlet sponsoru olarak belirleyen kararı oylamasından dolayı şükranlarını bildirdi. Zelenski, şunları söyledi: “Ukrayna’da bugün veya 24 Şubat’tan sonra herhangi bir gün, dünyada hiç kimsenin terörizme Rusya’dan daha fazla yatırım yapmadığını görebilirsiniz. Bunun gerçekten küresel düzeyde yasal bir cevaba ihtiyacı var. Böyle bir tepkinin ABD’de gerçekleşmemesi için hiçbir neden yok.” 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.