Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Rüşvet ve usulsüzlük iddiasıyla gözaltına alınan CHP’li Ender Sevinç tutuklandı

İletişimGeçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 13 şüphelinin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 7’si tamamlanan işlerden sonra serbest bırakıldı. Başkan Sevinç’in de aralarında yer aldığı 6 şüpheli ise adliyeye sevk edildi.

Ekipler operasyonda el geçirilen evrakı delil torbaları ile adliye binasına taşıdı.

YAKINLARI GAZETECİLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Jandarma ve polis ekipler adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, Sevinç’in yakınları basın mensuplarına tepki gösterdi.

CHP‘Lİ BAŞKAN TUTUKLANDI

Savcılıktaki işlemlerinin tamamlanmasından sonra Sevinç, tutuklama talebiyle sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Diğer 5 şüphelinin adliyedeki işlemlerinin devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

CİNSEL TACİZ SUÇUNDAN DA YARGILANIYOR

Sevinç hakkında, belediyede çalışan 4 kadını taciz ettiği gerekçesiyle 34 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Mağdur kadınlardan biri Sevinç’in kendisine “Seni işe ben aldım. Vefa borcu olarak seni istiyorum” dediğini belirtmiş, bir başka sekretere de “Fotoğraflarımı başkalarına göstererek ‘sekreter dediğin böyle olur’ deyip duruyordu” ifadelerini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN GÖREVDEN ALINDI

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanan Sevinç hakkındaki “görevden uzaklaştırma” kararı, Anayasa’nın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 47’nci maddesi gereğince alındı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.