Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Profesyonel Kombi Servis Hizmeti Nasıl Alınır

İletişim


Birçok kombi arızası öncelikle kombilerin rutin yapılması gereken bakımlarının yapılmamasından kaynaklanır. Böylelikle kombi de bulunan ekipmanların parçaların içerisinde oluşan kir ve paslanmadan kaynaklanan bir çalışma sorunu meydana gelir. Genellikle her evde bulunan bu cihazların hemen hemen tüm servisler tarafından kış ayları gelmeden önce bakımlarının düzenli ve rutin bir şekilde yapılması şeklinde söylenmektedir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

Soğuk günler gelmeden kış mevsiminin başında mağdur olmamak adına kombi bakım işlerinin yapılmış olması sizleri kışın olağan sıkıntılara karşı koruyacaktır. Kombinizin çalışma verimini düşürmek istemiyorsanız kombi bakımını düzenli ve rutin bir şekilde aksatmadan yaptırmalısınız. Aksi taktirde bakım görmeyen kombilerin çalışma verimi düşmekte ve arıza vermesi olağan görülür. Bunun asıl nedeni aslında durmadan çalışan bir beyaz eşya grubuna giren kombilerin zaman içerisinde içinde bulunan parçalarda arızalar meydana gelmesidir. Genellikle kullanıcılar tarafından bu arızalar önemsenmez ve ileride daha büyük sorunlara yol açabilir. Fakat her kış servisler tarafından yapılacak kombi bakımı ile kombinizde meydana gelecek arızaları minimuma indirebilir ve ileride oluşabilecek daha büyük çaplı arızalarla karşılaşmaktan korunabilirsiniz. Kombi arızaları meydana geldiğinde maliyetleri olumsuz sonuçlar açabilir. Bakım sayesinde bütçenizi sarsacak bu olumsuz sonuçlarla karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Kombi Tamir Aşamaları

Kombi servisi bakıma başlamadan önce kombideki tüm parçaların kontrolünü ve aktif olarak çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Bu işlemler kombilerin çeşidine göre değişebilir. Kombi bakımı sırasında filtre arındırma işlemleri eğer bacalı kombi ise limit sensörü kontrolü ve değişimi yapılır. Elektriksel olarak düşünülen arızalara karşı servis elemanları kombinin tüm elektrik aksamlarının kontrolünü yaparlar. Bir başka durumda ise kombide su sızdırmadan kaynaklı bir arızanın oluşup oluşmadığına dair incelemeler servis çalışanları tarafından yapılır. Ve bunun gibi birçok adım izlenerek sorun tespiti ve kombi tamirine yönelik işlemler yapılabilir.

Kombi servis yetkilileri tarafından kombilerin beyni olarak düşünülen anakart kontrolleri sağlanır. Kombi tamiri esnasında en zorlayıcı işlem anakart tamiridir. Zorlayıcı olmasından kaynaklı ya değişimi yapılır ya da kombinin direkt değişimi önerilir. Bu işlemler kombilerin modellerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilir. Yapılan tetkiklerden sonra kombi kullanıcısı ve servis elemanı tarafından tekrardan test yapılır ve bakım yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Kombinizi kullanmaya başladığınız andan itibaren bu zamana kadar hiç kontrol ve bakım yaptırmadıysanız kombinizin çalışma verimi düşecektir. Bu süreçte unutulmaması gereken bir durumda servis ile yapılacak rutin kontrollerle kombinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Kombi bakımı düzenli bir şekilde yapıldığı taktirde hane içi ısı verimi artar, kullanıcıların doğal gaz faturalarında tasarruf sağlanır, aileniz için sağlıklı bir ortam hazırlanmış olur, en önemli unsur ise kombinizi uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.  detaylı bilgi için sitemizden kombi bakımı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.