Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Pet Kuaförü Hizmeti Almak İsteyenlere 5 Altın Kural

İletişim


Pet Kuaförü Hizmeti Almak İsteyenlere 5 Altın Kural

Petibom Pet Kuaförü Merve Kan, pet kuaför hizmeti almayı düşünen evcil hayvan sahipleri için dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgilendirmeler yaptı ve en önemli detayların ne olduğunu belirtti.

İstanbul ilinde pet kuaför hizmeti sunan işletme sayısı oldukça fazla. Ayrıca olasılıklara bakıldığında yaklaşık olarak on bin evcil hayvanın pet kuaför hizmeti aldığı düşünülüyor. Ünlü pet grooming akademilerinden eğitim alan Petibom Pet Kuaförü Merve Kan, evcil hayvan sahipleri için dikkat edilmesi gereken konuları özetleyerek beş maddede belirtti.

İşin ehli olan eğitimli ve deneyimli pet kuaförlerini tercih edin

5 önemli madde içerisinde ilkinin işin ehli olan kişiler ile çalışmanın olduğunu söyleyen Merve Kan, “Pet kuaför hizmeti asla hafife alınmamalıdır. Sonuçta konuşamayan ve bir cana sahip olan patili dostlarınızın bakımları eğitim almış ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır”, diye belirtti. Uygulamalarda yapılan en ufak hatalar tüy sorunlarından ciddi sağlık problemlerine neden olabildiği üzerinde vurgu yapan Merve Kan, “ Kullanılan her ürünün ve her tıraş modelinin tüylü dostlarımız için uygun değildir” dedi. Ayrıca evcil hayvanınız için uygulanacak olan teknikler hakkında bilgi almanın kaliteli ve sağlıklı bir kedi traşı ve köpek traşı için pet kuaförü hizmeti almak için önemli olduğunu söyledi. Evcil hayvanlar için yapılan uygulamalarda vücut ısılarının korumanın öneminden, kullanılan şampuanların ve diğer maddelerin bizlere kıyasla köpek ve kedilerin vücutlarında daha hızlı emildiği için kanlarına karışarak iç organlarına zarar verebileceğinden bahsetti. Bu nedenle “ Sağlıklı tüy yapısı haricinde sağlıklarının da korunması için deneyimli ve eğitimli kişiler tercih edilmelidir” dedi.

Hizmet alacağınız pet kuaförlerinin hijyene önem verdiğinden emin olun

Kola, doğru malzeme ve ürün kullanan, kendi bakımlarına ve ekipmanlarına hijyen konusunda önem veren, hijyenik ve temiz ortam oluşturduklarından emin olunan kişilerin çalıştığı pet kuaförlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirterek “ Dezenfekte edilmeyen ekipman ve yeterli hijyeni sağlanmamış olan havluların tüylü dostlarımıza mantar gibi hastalıkların bulaşmasına neden olabilir. Eğer gezici pet kuaförü hizmeti alınacaksa, hijyenik koşullar oluşturulduğundan emin olunmalıdır” diye söyledi.

Uygulanan işlemler ve personelin tutumunu dikkate alın 

“Tüylü dostlarınızı işlem sırasında gözlemlemenize izin veren işletmeleri tercih edin” diyen Merve Kan, “ Pet Kuaförünüzün evcil hayvanınızla ilgilendiğinden, ona iyi davrandığından ve tutumunun iyi olduğundan emin olun. Eğer işletme yeterli sayıda eleman yoksa ortamda bulunmak istemeyen tüylü dostlarımız tasmalarla bağlanırlar. Burada önemli olan evcil hayvanınızla ilgilenen kişinin yanından ayrılması ve yeterli özeni göstermemesi ile tasmadan kurtulmaya çalışan patili dostumuz yaralanabilir. Hijyen, eğitim ve personel tutumunun yanı sıra pet kuaförlerinin sabırlı ve sevgi dolu olması çok önemlidir. İşletme sadece maddi kazançları hedefler ve çalışanlarını dikkatle seçmez ise ciddi şekilde öneme sahip olan konular atlanabilir. Bu yüzden tüylü dostlarımıza yanlış tutumlar sergileyebilirler. Kuaför konusunda kötü muamele ve tutum gören sevimli aile üyemiz bir daha bakım yaptırma konusunda zorluklar yaşatabilir ve birilerine güvenmesi zorlaşır” ifadelerini kullandı.

Kurutucu ekipman kullanımında dikkat edilmeli

Köpekler yıkanma konusunda zorluk çıkarmasalar da kurutma kısmına geçildiğinde sorunlar yaşanabiliyor, diye Merve Kan, “ Hayvan Kuaför  salonunda kullanılan kurutucu ekipmana dikkat edilmeli ve ne tür ekipman kullanıldığına bakılmalıdır. Kurutma aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar kurutucu ile uygulanan ısının gücü ve makinenin çıkardığı sestir. Bazı evcil hayvanlar kurutucuya karşı aşırı tepki verebilir ve bu durum ciddi boyutlara varabilir. Bir diğer önemli olan şey ise Pug, Boxer gibi burun kısmı basık olan bazı köpek ırklarının kurutucunun hava gücü nedeniyle nefesi kesilebilir. Bu durum evcil canlılarda ciddi bir travma ve korku oluşturabilir” diye söyledi.

Pet kuaförüne hastalık ve kişilik yapısı ile ilgili bilgilendirme yapılmalı

Petibom Pet Kuaförü Merve Kan beşinci maddede evcil hayvan sahiplerinin tüylü dostları hakkında kuaförlerine bilgilendirme yapmalarını unutmamaları gerektiğini belirtti. Konunun altını çizen Kola,” Sağlık sorunları ve patili dostların kişilik yapısı ile ilgili pet kuaförüne bilgilendirme yapılmalı. Böylece eğitimli ve mesleki donanıma sahip olan pet kuaförü tüylü dostunuza nasıl yaklaşması gerektiğini bilir ve özel ihtiyaçlarını en sağlıklı ve uygun şekilde yerine getirerek bakım işlemlerini keyifli bir şekilde tamamlar” diyerek sözlerini tamamladı.

Petibom Bakım İletişim Bilgileri

Web Sitesi: www.petkuafor.co

Adres: Atatürk Mah. Girne Caddesi Botanik Çarşı, D:ükkan NO:5, 34758 Ataşehir/İstanbul

İletişim : 0850 430 33 33 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.