Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Orduevlerine girişi yasaklanan Gazi Üsteğmen Erhan Kaleli’ye KYOK kararı. Erhan Kaleli Kimdir?

İletişim


Geçtiğimiz aylarda Jandarma Genel Komutanlığı’na sızan tarikatlar konusunu gündeme getiren ve aleyhinde 4 ayrı soruşturma açılan Erhan Kaleli’nin orduevlerine girişi yasaklanmıştı. İlk defa bir Gazi’nin orduevlerine girişinin yasaklandığı olay sonrası Kaleli, yasağın hukuksuz olduğunu ve hakkını arayacağını ifade etmişti. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, hakkında açılan ilk soruşturmadan Kovuşturmaya Yer Yoktur Kararı verildiğini duyurdu. ‘‘Yasağın keyfi ve hukuksuz olduğunu belirtmiştim, bu hukuksuzluğa karşı yasal süreç başlatacağım’’ şeklinde konuştu.

2018 yılında ordudan emekli olan Erhan Kaleli kimdir?

1990 yılında Ankara’da doğan Erhan Kaleli, 2009’da Kuleli Askerî Lisesi’nden, 2013 yılında ise Kara Harp Okulu’ndan Jandarma Teğmen ve Sistem mühendisi olarak mezun oldu. Tunceli, Diyarbakır ve Mardin’de bulunan Komando ve Jandarma Özel Harekat Birliklerinde görev yaptı. 1 Mayıs 2016 tarihinde Nusaybin’de meskun mahal operasyonlarında görev yaparken yaralandı. 17 Ocak 2018 tarihinde Gazilik unvanıyla beraber Üsteğmen rütbesinde emekli oldu. Sinema, Diksiyon ve Oyunculuk eğitimleri aldı. Ekim 2018’de KALELİ Medya Yapım’ı kurdu. Nisan 2020’de KALELİ Medya Yayınevi’ni kurdu. Şirket, sosyal medya, sinema film, yayınevi vb. alanlarda faaliyetlerine devam etmektedir. Devlet Övünç Madalyası sahibidir. Ankara’da yaşamaktadır. Özellikle JSGA (Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ndeki Menzil yapılanması üzerine yaptığı açıklamalarla tanınmaktadır.

Kitaplar:

Can Kırıntısı (Şiir), 2015

Şizofren (Roman), 2017

Yalnızlık, Orta Şekerli (Şiir), 2020

Sergiler

Yaşayan Asker Ressamlar Resim Sergisi (Karma), 2014

Yaşayan Asker Ressamlar Resim Sergisi (Karma), 2016

Yaşayan Asker Ressamlar Resim Sergisi (Karma), 2018

Filmler:

Sanrı (Kısa Film), yönetmen, 2018

Veda (Kısa Film), yönetmen, oyuncu, 2018

Tiyatro Oyunları:

Casablanca, 1942 (Ugarte, Victor Laszlo), 2019

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.