Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Operasyonda yakalanan terörist PKK’nın hezimetini anlattı! ‘Panik ve dağılmayı önlemek için ölümleri gizlediler’

İletişimTerör örgütü PKK’nın içinde bulunduğu hezimet durumunu Eren Abluka-2 operasyonunda yakalanan terörist itiraf etti. 

Güvenlik güçlerine terör örgütü PKK’nın içinde bulunduğu durumu anlatan terörist “Örgüt takviye alamaz, hareket dahi edemez hale geldi. Panik ve dağılmanın önlenmesi için ölümler gizlenmeye başlandı.” ifadesini kullandı. 

TRT Haber’in haberine göre, Jandarma timlerine teslim olan terörist, terör örgütünün içinde bulunduğu korku ve paniği anlattı. Örgütün operasyonlar sonrası dağılmayı önlemek için ölümleri gizlediğini söyledi.

KIRMIZI KATEGORİDEKİ TERÖRİSTİN ÖLÜMÜ GİZLENDİ 

Teröristin en önemli itirafı ise “Kırmızı” kategoride yer alan ‘Bager Erdal’ kod adlı Rıdvan Alkan isimli teröriste yönelikti. Rıdvan Alkan’ın, 19 Ağustos 2021’de Yüksekova – Yazılı köyü Topaçlı mezrası kırsalında düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 8 terörist arasında yer aldığı ortaya çıktı. 

ÖRGÜT İÇİNDE PANİĞİ ENGELLEMEK İSTEDİLER 

Hava destekli operasyon sonrasında teröristin kimliği tespit edilemeyince örgütünün panik ve dağılmayı önlemek için bunu gizlediği öğrenildi.

“Kırmızı” kategoride yer alan ‘Bager Erdal’ kod adlı Rıdvan Alkan, örgütünün birçok kanlı eyleminden sorumluydu.  Dağlıca, Aktütün, Ağaçdibi ve Yeşiltaş gibi kanlı baskınlarına katılan terörist Alkan’ın, birçok bombalama ve saldırının da talimatını verdiği belirlendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.