Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Onur Akın Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

İletişim


 

Türk özgün müziğin en önemli isimlerinden birisi olan Onur Akın, 6 Mart 1967 tarihinde Bitlis’ in Ahlat ilçesinde dünyaya gelmiştir. 6 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelen Akın, babasının tayini nedeniyle daha 3 aylıkken İstanbul Beykoz ilçesine yerleşmiştir.

Eğitimine İstanbul’ da başlayan Onur Akın, Paşabahçe İlköğretim Okulu, Paşabahçe Ortaöğretim Okulu ve Paşabahçe Ferit İnal Lisesi sonrası üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin yanı sıra müziğe de ilgi duyan Onur Akın, bu ilgisini hayatına da yansıtmıştır.

KURDUĞU GRUP İLE İLK ALBÜMÜNÜ HAZIRLADI

Özgün tarzda müzik yapmayı seven Onur Akın, 1987 yılında Grup Baran adını verdiği bir müzik grubu kurmuştur. Grubu ile ilk albümünü çıkardan Akın, 1989 yılında ilk şarkısı “Yediveren” i hayranlarıyla buluşturmuştur. Ardından Vedat Türkali’ ye ait olan “Bekle Bizi İstanbul” isimli şiiri besteleyerek popülerliğini iyice artırmıştır.

1990 yılında grubuyla birlikte ikinci ve grubun son albümünü piyasaya çıkartan Onur Akın, ardından tüm albümlerini solo şekilde hazırlama kararı almıştır. Solo albümlerinde önceleri çok daha hırçın şarkılar yazan Onur Akın, ilerleyen yıllarda şarkılarını daha yumuşak ve aşk içeren yöne doğru çevirmiştir.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ SEÇİM ŞARKILARINI HAZIRLADI

Sadece sanatçı kişiliği ile yetinmeyen Onur Akın, siyasette de boy göstermek istemiştir. Cumhuriyet Halk Partili olduğu bilinen Akın, siyasi bir kimlik olarak faaliyet göstermek yerine gönül verdiği partinin seçim şarkılarını hazırlayarak destekte bulunmuştur.

Onur Akın’ ın Şarkıları:

1989 – Yediveren (Grup Baran)

1990 – Kuytuda Başak (Grup Baran)

1993 – Gözlerimde Bulut (Seni İstanbul Yapmalı)

1995 – Nereye, Ey Güzel İnsanlar

1997 – Aşk Bize Küstü

1999 – Asi ve Mavi

2000 – Ey Hayat

2002 – Seni Aşka Yazmalı

2003 – Firari

2005 – Memleket İsterim

2007 – Yüreklere Yazılanlar

2009 – Mor Bir Hüzün

2013 – Onurlu Yıllar (Onur Akın 25. Sanat Yılı) (Saygı albümü)

2014 – Kanatlarında Kaldı Bahar

2018 – Beni Düşün Unutma

2020 – Ağlayınca Balıklar (Rubato eşliğinde)

2020 – Yalan Dünya (Deniz Toprak eşliğinde)

2020 – Ay Vurur Sulara

Tüm Albümleri için : https://muzikmp3indir.com/sanatci-216-onur-akin-mp3-indir

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.