istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Numan Kurtulmuş’tan Atatürk Havalimanı açıklaması: İmara açılmayacak

İletişimAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te Hafta Sonu programında Hakan Çelik’in konuğu oldu. Numan Kurtulmuş gündeme dair sorularını yanıtladı.

”PİSTLER KALDIRILIYOR ALGISI DOĞRU DEĞİL”

Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili konuşan Numan Kurtulmuş, ”Türkiye’de anlamadan dinlemeden “istemezük” diyenler çıkıyor. Her projeye karşı çıkan bir grup var.  Pistler korunarak acil durumda kullanılacak. Pistler kaldırılıyor algısı doğru değil. Havalimanı çevresi kesinlikle imara açılmayacak. Pistlerin en azından bir tanesi korunacak. Ümit ediyoruz ki gençlerin cıvıl cıvıl geldiği bir yer olacaktır.” dedi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

Öğretmen atamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde yer aldığını ifade eden Kurtulmuş, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın şöyle bir özelliği var. Sahada ne konuşuluyorsa gündemde ne varsa o konu Cumhurbaşkanımızın gündemindedir. AK Parti zamanında olağanüstü öğretmen atamaları yapılmıştır. Son dönemlerde de yeni bir öğretmen ataması yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın gündemindedir, masasındadır. Şundan emin olsunlar maksimumu gerçekleştirilmeye çalışılıyor.” şeklinde konuştu.

”TÜRKİYE’DE TEDARİK ZİNCİRİNDE SORUN YOK”

Türkiye’nin gıda kriziyle karşı karşıya kalmayacağını belirten Kurtulmuş, ”3 alanın büyük kriz olduğu konuşuluyor. Gıda, enerji ve su olduğu konuşuluyordu. Özellikle gıdayla ilgili meselenin gündeme gelmesi küresel ısınma ve kuraklaşma. Bir gıda meselesiyle karşı karşıya kaldığımız görünüyor. Vatandaşlarımızın bu konuda rahat olmasını istiyoruz. Türkiye hazırlıklarını yapmıştır. Türkiye’de tedarik zincirinde sorun yok. Önemli bir kriz alanıdır. Türkiye bir tehlikeyle karşı karşıya kalmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

MİÇOTAKİS’İN ABD’YE ZİYARETİ

Yunan lider Miçotakis’in ”Türkiye’ye silah vermeyin” diye ABD’ye yalvarmasıyla ilgili olarak düşüncelerini aktaran Kurtulmuş, ”Senatoda kimin kimi alkışlayacağına karışacak değiliz. Bizim Yunanistan’a tavsiyemiz şudur, sorunlarda araya 3. ülkeleri koyarak değil karşılıklı çözmeye çalışırsak, sorunlar çözülemeyecek değildir. Türkiye’ye karşı bir tavır olarak bu kadar alkışlandığını düşünüyoruz.  Türkiye, stratejik önemi büyük olan bir ülkedir. Böyle bir gerçek ortadayken Türkiye’yi kim göz ardı edecektir. Alkışlama durumunun biraz da NATO’daki tavrımıza cevap olarak geliştiğini düşünüyorum. Biz kimin ne olduğunu biliyoruz. Realiteden kopuk bir dış politika yapmıyoruz. Yunanistan’ın şunu artık gördüğünü düşünüyoruz, bölgesel gerçeklere uygun hareket etsin.” dedi.

FİNLANDİYA VE İSVEÇ’E NATO VETOSU

Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği konusundaki düşüncelerini anlatan Kurtulmuş, ”Türkiye’nin güvenlik endişesi göz ardı edilemez. İsveç’in terör örgütlerine desteği ortada. Türkiye müzakerelerde yeni bir yöntem izliyor. Güvenlik endişelerimiz açık bir şekilde değerlendirilmeli. Türkiye’nin güvenlik garantisi alması lazım. Geri adım atması mümkün olmadığı bir noktadayız. Terör saldırıları var, hayattan koparılmış insanlarımız var, büyük bir bedel ödemiş ülkeden, 40 bine yakın vatandaşının hayatını kaybettiği bir ülkeden bahsediyoruz.” şeklinde konuştu.

”SAVAŞTAN KATLİAMDAN KAÇTILAR”

Kurtulmuş, siyasette devam eden ‘sığınmacı’ tartışmasıyla ilgili olarak Bu insanlar pikniğe gitmek için gelmediler. Savaştan, katliamdan kaçtılar. Ayaklarındaki terlikle kaçmışlar. 500 bine yakın Suriyeli geri döndü. Güvenli bölgeler sağlandıkça geri dönecekler. Göçmen meselesi Avrupa için, üzülerek söylüyorum, ötekileşmenin, ırk karşıtlığının, faşist bakış açısının sonucudur. Biz Türkiye olarak böyle görmüyoruz. Göçmen meselesi başta insani bir sorundur.” ifadelerini kullandı.

”GAYRET VE FEDAKARLIKLA BU SÜRECİ ATLATACAĞIZ”

Enflansyonla mücadele kapsamında atılan adımlardan bahseden Kurtulmuş, ”Ne oluyor, neden oluyor? Bunların hepsinin farkındayız. Bunları önlemeye gayret ediyoruz. Turizm ve gıda fiyatlarında rahatlama bekliyoruz. Konuşması kolay, uygulaması zor bir süreç. Türkiye ekonomisi yapısal olarak bir dağınıklık içine girseydi işimiz çok daha zor olurdu. Gayret ve fedakarlıkla bu süreci atlatacağız.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.