Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, TİM heyetiyle görüştü

İletişim


Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen görüşme, Merkez Bankası’nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.

Paylaşımda, “Başkan Şahap Kavcıoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle ve ihracat temsilcileriyle video konferans üzerinden görüşme gerçekleştirerek gündemdeki ekonomik konular ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuştur.” denildi.

 

İhracatçıların döviz gelirlerinden TCMB’ye satış zorunluluğunun yüzde 40’a çıkarılması gündemde

Bu arada, görüşmeye ilişkin TİM Başkanı İsmail Gülle de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kavcıoğlu’nun katılımıyla bu yılın ikinci istişare toplantısını gerçekleştirdiklerini aktararak, “Birlik başkanlarımızın da katıldığı toplantıda; 2022 ilk çeyrek ihracat verileri, bölgesel sorunların ihracata etkileri olmak üzere birçok konuyu istişare ettik.” ifadesini kullandı.

Kaynaklar, şirketlerin ihracat gelirlerinin TCMB’ye satma zorunluğunun yüzde 25’ten yüzde 40’a çıkarılmasının gündemde olduğunu belirtti.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.