Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Memur ve emekliye zam müjdesi! Maaşlar 1500 TL birden artacak!

İletişim


3600 Ek Gösterge Komisyonu yarın son kez toplanacak ve milyonların beklediği 3600 ek gösterge noktasında nihai kararını verecek. Toplantıdan olumlu bir haber çıkması halinde emekli aylığı ve memur maaşları başta olmak üzere birçok kalemde ücret artışlarının yaşanması bekleniyor.

Öğretmen, hemşire, polis ve din görevlilerinin yanı sıra kamu çalışanları da gözünü 3600 Ek Gösterge Komisyonu’nun yarın yapılacak olan üçüncü ve son toplantısına çevirdi. Uzun zamandır gündemde olan ‘ek gösterge’de kararın netleşmesi ve taslak teklif haline getirilip Meclis’e sevk edilmesi bekleniyor.

12 AYRI ÇALIŞMA YAPILDI

Sabah’ın haberine göre; ek gösterge düzenlemesine ilişkin 12 mutfak çalışması yapıldı. Memur maaşı, memur emekli aylığı ve ikramiyelerde hesaplama kalemi olan ek gösterge uygulaması kadro, hizmet sınıfı, derecelere göre farklılık gösteriyor. Polis, hemşire, öğretmen, din görevlilerinin yanı sıra ek göstergesi 2200’den düşük olanlar, göstergesi olmayanları da kapsayacak şekilde kapsamlı bir çalışma yapıldı.

Hükümet ek gösterge teklifini bugün taraflarla paylaşacak. Dört hizmet kolunun esas olmakla beraber birlikte kamu avukatları, il müdürleri, müftüleri gibi bazı statü gruplarına yönelik de düzenleme yapılacak. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bugüne kadar 12 mutfak çalışması yapıldığını belirterek, “Şimdi istiyoruz geneli kapsayacak şekilde bir teklif gelsin” dedi.

Ek göstergenin 2200’den 3600’e yükselmesi durumunda ikramiye ve emekli aylıkları yaklaşık yüzde 25 artacak. Ek gösterge düzenlemesi ile 6 bin lira emekli aylığı olan öğretmenin geliri yaklaşık 1.500 lira, 200 bin lira olan emekli ikramiyesi de 500 bin lira artacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.