Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Masterchef süt helvası nasıl yapılır? Süt helvası için hangi malzemeler gerekli? Süt helvası tarifi ve malzemeleri

İletişim


Masterchef’te düellolar devam ediyor. 24 Temmuz akşamı yayınlanan yeni bölümde şefler yarışmacılardan süt helvası yapmalarını istedi. Programı izleyenler süt helvasını yoğun şekilde araştırmaya başladı. Peki Masterchef süt helvası tarifi ne? Süt helvası malzemeleri neler? İşte süt helvası tarifi ve malzemeleri…

SÜT HELVASI MALZEMELERİ

1 litre süt

100 gram tereyağı

1 su bardağı un

1 yumurta sarısı

1 su bardağı şeker

1 paket vanilya

SÜT HELVASI PÜF NOKTASI

Süt helvası yaparken unun kokusu çıkana kadar kavrulmasına dikkat edilmelidir. Un fazla kavrulduğunda kokusu baskın olur.

Ayrıca kullanılan sütün soğuk olması gerekir. Sütün yarısı da bir tencereye alarak şeker eriyene kadar ocakta karıştırılır ve ocaktan alınır. Diğer yarısı ve yumurta sarısı üzerine eklenerek çırpılıp soğumaya bırakılır.

SÜT HELVASI YAPILIŞI

Tereyağı tavada eritildikten sonra unu ekleyip kokusu çıkaran kadar kavrulur. Kavrulan un ile süt yavaş yavaş karıştırılır. Kıvam alana kadar pişirilir. Kıvam alınca vanilya eklenerek çok pişirmeden ocaktan alınır. 

Bir fırın kabına helva döküldükten sonra fırının yalnızca üst ısısı açılarak 200 derecede 20 dakikada pişirilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.