Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Mağazalara Göre Askılık Çeşitleri

İletişim


Mağazalara göre askılık çeşitleri mağaza dizaynı başta olmak üzere satış faktöründe de oldukça etkilidir. Hem mağazaların derli toplu görünmesini hem de daha kısa sürede satış yapılabilmesini sağlar. Bu yüzden askılık ve raf düzenine özellikle dikkat edilmesi gerekir. Bu düzeneklerin kaliteli ve kullanışlı malzemelerden yapılanlarının tercih edilmesi büyük avantaj sağlar. Mağazalarda askılık sistemleri, satışların artmasını sağladığı için büyük öneme sahiptir.
Mağaza askılık sistemleri bu yüzden mağaza daha faaliyete geçmeden doğru şekilde karar verilmeli ve uygulanmalıdır. Aynı zamanda bu askılıkların tercih edildiği firmalar da önemlidir. Eğer kalitesiz parçalar tercih edilirse askılık, çok basit bir ağırlığı bile taşıyamayacak duruma gelebilir. Ya da çizilme gibi basit olumsuzluklara sebep olabilir. Aynı zamanda tozu ve kiri de çok çekmeyen modeller mağaza için daha avantajlı olacaktır.

Hangi Askılık Çeşitlerini Kullanmalısınız?

Askılık çeşitleri mağazalarda tercih edilirken tek tip üzerinden seçim yapılmaz. Sergilenecek ürüne ve cinsine göre askılık seçimi yapılmalıdır. Örneğin ortada sergilenecek kıyafetler varsa çift taraflı askılık sistemi kullanılabilir. Böylece hem alandan kazanç sağlanır hem de tek bir askılık sisteminde daha çok ürün sunulur. Bu askılık modellerinde ahşap, çelik, plastik gibi seçenekler de vardır. En kaliteli ve kullanışlı olan modeller çelik modellerdir.
Hem kuvvetli hem de uzun ömürlü modellerdir. Bu yüzden tek seferde aldıktan sonra uzu süre kullanılabilir. Daha birçok çeşitte ve modelde olabilen askı sistemleri, mutlaka mağazanızın havasını değiştirecek ve satışlarda da ciddi artış sağlayacaktır. Çünkü görünmeyen ve sergilenmeyen ürünlerin satışı daha zor olmaktadır. Askılarda teşhir edilen ürünler, göze hitap edebilmesi daha kolay olduğu için tercih edilir.

Mağazalara Göre Askılık Modelleri

Mağazalara göre askılık çeşitleri farklı modellerde olabilir. Öncelikle mağazanın büyüklüğü önemlidir. Dikdörtgen mağazalarda iki uzun kenarda, uzun tek askılık modelleri tercih edilebilir. Orta kısımlarda ise daha kısa modeller tercih edilerek kıyafetler grup halinde sergilenebilir.
Dikdörtgen mağazalarda uzun kenarlarda uzun askılıklar yerine kısa iki ya da üç askılık da tercih edilebilir. Daha küçük mağazalarda ise biraz daha dar ve kısa askılık modelleri tercih edilebilir. Zaten kolay yapısı ve tekerlekli sistemi sayesinde kolayca taşınabildiği için mağaza dilediğiniz yer değişikliğini de yapabilirsiniz.

Giyim Askılık Modelleri Mobilya Askılık Modelleri

Kıyafetlerin asılmasında kullanılan askılık modelleri, en çok tercih edilen modellerdendir. Tek askılık kullanılabileceği gibi, çoklu askılıklarda da birden çok kıyafet asılabilir. Genelde mağazalarda tek askılık modelleri tercih edilse de, evlerde mobilyaya da uygun olabilen kadife ya da ahşap askılık modelleri tercih edilebilir. Bu modeller sayesinde de derli toplu ve düzenli görünüm elde edilir. Aynı zamanda mağazalarda da tercih edilen bu askılık modelleri, kıyafetin genişliğine göre daha uzun ya da kısa modellerden oluşabilir. Aynı zamanda da yükseklik açısından da özellikle abiye elbiseler için daha yukarıdan ayarlanan modeller kullanılabilir. Bu askılık modelleri her giyim mağazasında yer alır.

Gıda Askılık Modelleri

Gıda askılık ve raf modelleri genelde iki ya da üç kattan oluşur. Bu modeller tekerlekli ve daha geniş bir modelden oluşurlar. Gıdalar bu şekilde sergilenebilir. Gıda askılık modellerinde en çok tercih edilen modellerden biridir. Gıda askılıklarında genelde benzer ve paketli gıdalar sergilenir. Aynı zamanda gruplanarak kolay sergilenmesi ve karışmaması da sağlanır. Özellikle orta sistemlerde indirimli ya da avantajlı ürünler sergilenir. Evlerde çok yaygın olmasa da zaman zaman tercih edilebilir.

Elektronik Askılık Modelleri

Elektronik askılık modelleri çok yaygın olmasa da kullanılan modellerdir. Elektronik askılık modellerinde elektronik sistemi ile kaldırma ve indirme işlemi yapılır. Genelde daha büyük ve ağır parçaların sergilenmesinde kullanılır.

Bu raf modelleri, elektronik yapısı göz önüne alındığında, en güncel ve modern askılık sistemleridir. Ancak her ürünün sergilenmesinde kullanılamaz. Örneğin hızlı tüketim ürünlerini buralarda sergilemek almak ve bakmak açısından daha zor olur. Her ne kadar günümüzde fazla yaygın olmasa da zamanla daha çok mağazada yer alacaktır.

Kozmetik Askılık Modelleri

Kozmetik mağazalarında kullanılan askılık modelleri ise, daha minyon ve pratik modellerdir. Böyle olmasının sebebi ise hem ele alıp bakma ihtiyacının yüksek olduğu bir grup olması hem de genelde küçük boyda ürünler olmasıdır. Bu yüzden kutulu ya da çekmeceli tarzda olan askılık modelleri tercih edilebilir. Ayrıca raf raf olan sistemler de kozmetik dünyasında kullanılabilir.

Sonuç

Mağazalar, her nasıl dizayn edilirse o şekilde etki uyandırır. Askı sistemi kullanılmazsa mağaza sergileme yapamayacağı için satışları ciddi derecede düşük olacaktır. Ancak sergileme ve askılık sistemleri olduğunda, görülen ürünler müşterinin ihtiyacı olmasa bile gördüğünde sadece hoşuna giderek ürünleri satın alır. Bu da haliyle beklenmeyen ve ihtiyacı olmayan bir müşteriye bile satış yapılmasını sağlar.

Aynı zamanda eğer bu askılık sistemlerine kıyafetler düzenli şekilde sergilenirse, mağaza da düzenli görünecektir. Bu da müşteride basık ve sıkıntılı bir hava değil, ferah bir hava yaratacaktır. Mağazalarda kullanılan askılık sistemlerinin kullanımı ve kalitesi kadar rengi de önemlidir. Hem kiri ve tozu belli etmeyen hem de kaliteli görünen ve ağırlığı iyi taşıyan askılıklar tercih edilmelidir. Bunun için de askılık sistemi alınacağı ya da yaptırılacağı firmalar çok önemlidir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.