Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Liposuction Tekniği – Dr. Salih Onur Basat

İletişim


Yağ alma tedavi yöntemi olarak da bilinen liposuction bugün en çok uygulanan tıbbi tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Basit kesiler üzerinden gerçekleştirilen bu uygulama üzerinden pratik bir şekilde bölgesel incelme sağlanabilir. Uygulama doğrudan ilgili doktor tarafından gerçekleştiriliyor. Bu sebeple herhangi yan etkileri görülmez.
Özellikle obezite ve benzeri türden aşırı yağlanmaya sebep olan sağlık sorunlarının tedavisinde bu uygulamaya başvuruluyor. Uygulama yağların yoğunluğuna göre bir veya birkaç seans üzerinden gerçekleştiriliyor.

Uygulama yabancı bir terimden meydana gelse de, Türkçe karşılık olarak fazla yağ dokularının özel bir enjeksiyon cihazı üzerinden alınmasıdır. Yöntem her yaştan bireylere güvenle uygulanabilir. Obezite hastalığının daha hızlı bir şekilde etkisini kaybetmesi açısından da liposuction uygulamasından faydalanılabiliyor. Toplumda yağ aldırma uygulaması olarak da tanımlanan bu yöntem en kaliteli estetik operasyonlarından biridir.

2021 yılında da yoğun bir şekilde tercih edilen liposuction yöntemi birçok farklı durumlarda uygulanır. Başta obezite olmak üzere bölgesel yağlanma problemlerinde, kalça, bazen, bacak, kol, göbek bölgelerinde meydana gelen aşırı yağların giderilmesinde uygulanabilir. Bu tedavi seçeneği %100 garantili sonuçlar sunar. Bu sebeple estetik uzmanları tarafından da tavsiye ediliyor.

Uygulama kendi içeriğinde de birçok farklı seçenekler sunuyor. Bu kapsamda toplamda 3 farklı yöntem söz konusudur. Bunlar; ıslak teknik yağ aldırma, lazer ve son olarak da ultrasonik yağ aldırmadır. Her 3 tekniğinde kendine özgü özellikleri söz konusudur.

Merak edilen ayrıntılar arasında yer alan yağ aldırma sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. Operasyon sonrasında mutlaka özel olarak üretilmiş korselerin belirli bir süre boyunca kullanılması gerekiyor. Söz konusu korseler operasyonda alınan yağ oranlarının ve bireyin genel sağlık durumuna göre ortalama olarak minimum 28 gün ve maksimum 8 hafta boyunca kullanılmalıdır.
Operasyon sonrasında ilgili bölgede ödem ve morluklar meydana gelmesi doğaldır. Bu durum birkaç gün içerisinde etkisini kendiliğinden kaybedecektir. Operasyondan sadece 7 gün sonrasında dikişler ilgili doktor tarafından alınır.
1 ila 3 gün aralığında hastanın genel sağlık durumunda sorun görülmemesi durumunda iş ve sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Operasyondan 3 ila 4 hafta sonrasında da günlük spor çalışmalarına devam edilebilir.

Merak edilen karın germe ameliyatı klinik merkezleri arasında farklı süreç dahilinde gerçekleştirilir. Bu tedavi seçeneği isminden de anlaşılacağı üzere doğrudan karın bölgesinin gerdirilerek bu kapsamda daha estetikli bir görünüm elde edilmesidir. Ameliyat karın bölgesindeki yağların yoğunluğuna göre 1 veya üzeri seans üzerinden gerçekleştirilir. Bu işlem birkaç saat sürebilir.

Ameliyat doğrudan karın bölgesinde aşırı yağlanma sorunu yaşayan bireylere uygulanır. Bununla birlikte obezite hastalarında da güvenle uygulanabiliyor. Karın germe ameliyatı cerrahi bir yöntem olması sebebiyle doğrudan hastane ortamında gerçekleştirilir.

Ameliyattan sonra dikkat edilmesi gerekenler vardır. Operasyon sonrasında doktor tarafından verilen ilaçların günlük düzenli olarak kullanılması gerekir. Karın bölgesinin darbelere karşı korunması sağlanmalıdır. Günlük yeteri düzeyde sıvı tüketilmeli ve düzenli egzersiz yapılmalıdır.

Bu süreç ameliyat şartlarına göre farklılık teşkil edebilir. Ancak genellikle hastalar karın germe ameliyatı sonrasında sadece 1-2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilir.

Anne adayları tarafından merak edilen annelik estetiği adından da anlaşılacağı üzere gebelikten sonrasında meydana gelen deformasyonların yok edilmesi amacıyla uygulanan tıbbi bir operasyon yöntemidir.

Operasyon, gebelik sürecinden sonrasında deformansların görülen anne adaylarına güvenli bir şekilde uygulanır. Bu işlem doğrudan ilgili uzman doktor tarafından ameliyathane ortamında gerçekleştirilir.

Operasyondan sonra annelik estetiği iyileşme süresi oldukça kısadır. Bu süreç genellikle 1 haftayı aşmaz. Fakat bazen süreç 2 haftaya kadar çıkabiliyor.

Operasyon doğrudan karın germe ve meme operasyonu içerir. Dolaysıyla her iki operasyon da doğrudan söz konusu annelik estetiği cerrahi işlem üzerinden gerçekleştirilir.
 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.