Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Lipoliz İle Bölgesel İncelmenin Keyfini Sürün

İletişim


Daha iyi bir görünüme sahip olmak kadın erkek fark etmeksizin hemen herkesin hayalidir.  Son yıllarda uygulama sıklığı ve popülaritesi giderek artan medikal estetik prosedürler cerrahi prosedürlere göre çok daha pratik, hızlı ve kolay olduğu için avantaj sağlamaktadır. Uzm. Dr. Şafak Göktaş lipoliz ve botoks başta olmak üzere medikal estetik prosedürlerin uygulanmasındaki başarısı ve aldığı etkili sonuçlar ile hasta memnuniyetini üst düzeyde gerçekleştirmektedir. Siz de etkili, doğal ve göz alıcı sonuçlar elde etmek için Uzm. Dr. Şafak Göktaş ile iletişime geçebilirsiniz.
 
Lipoliz tedavisi, bölgesel yağlanmanın giderilmesi için güçlü bir etki yaratan en yaygın bölgesel zayıflama uygulamalarından biridir. Günümüzde düzensiz beslenme alışkanlığı birçok kişinin hayatını etkilemete ve istenmeden alınan kilolarla baş etmek ciddi bir sorun haline gelebilmektedir. Fazla kilo bazen yemek yeme alışkanlığıyla ilgili olabilse de zaman zaman genetik etkenlerden de kaynaklanabilir. Bu nedenle lipoliz bölgesel yağ birikintilerinin giderilmesinde sıklıkla kullanılan bir prosedür olarak ön plana çıkar.
 
Cerrahi işlem içermeyen bir prosedür olan lipolizde, enjeksiyon yapılan bölgenin çevresindeki yağ hücrelerinin azaltılması kimyasal olarak sağlanır. Deoksikolik asit olarak da bilinen kimyasal, yağ hücrelerinin çözünmesine neden olur. Böylece lipoliz enjeksiyonu uygulama bölgesindeki yağ hücrelerinin normal boyuta getirilmesini ya da tamamen yok edilmesini sağlar. Bölgesel zayıflama yöntemi olan lipoliz prosedürü ile bölgesel yağ birikintileri kolaylıkla giderilebilir.
 
Deoksikolik asitin güvenliği ve etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yalnızca fazla yağ birikintilerinin giderilmesinde değil aynı zamanda kolesterol ve tansiyon gibi problemlerin giderilmesinde de kullanılabilir.
 

Lipoliz Nasıl Uygulanır?

 
Lipoliz prosedürü uygulanmaya başlanmadan önce uygulama yapılacak olan yani yağ birikintisinin fazla olduğu bölge değerlendirilerek analiz edilir. Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem uygulanır. Bölge tamamen dezenfekte edildikten sonra özel ince uçlu iğnelerle derinin 1-2 cm derinine inilir ve etken madde aralıklı olarak belirli dozlarda enjekte edilir. Ortalama 20 ile 40 dakika arasında tamamlanan prosedür sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.
 
Lipoliz prosedürü hasta özelinde değişiklik göstermekle birlikte ortalama 2 ile 4 hafta aralıklarla tekrarlanmalıdır. Uzun süreli ve ölçülebilir başarı sağlanması için 4 ya da 8 seans uygulanmalıdır.
 
Lipoliz tedavisi genellikle; karın, kol, üst uyluk, yüz bölgelerine uygulanır. Kalça şekillendirmenin yapılması ve selülit sorunlarının giderilmesi amacıyla da lipoliz prosedüründen yararlanılabilir.
 
Enjeksiyon yapılan bölgelerde hafif morluklar ve şişlikler görülebilir. Bu durum birkaç gün içinde kendiliğinden düzelir. Sıklıkla uygulanan bir bölgesel zayıflama tedavisi olan lipoliz; konjestif kalp yetmezliği, karaciğer, böbrek, şeker hastalığı olan, düzenli olarak alkol alan, obezite sorunu yaşayan, hamilelik ya da emzirme döneminde olan kişilere uygulanmaz.
 
Lipolizde prosedüründe, soya fasulyesinin aktif bir maddesi olan fosfatidilkolin, inatçı yağ birikintilerinin olduğu bölgelere enjekte edilir. Bunun sonucunda fetal hücreler vücut tarafından doğal bir şekilde yok edilir ve atılır. Yağ birikintileri azalır ya da tamamen giderilir.
 

Botoks Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

 
Botoks enjeksiyonunda kullanılan madde, bir mikrop tarafından üretilen ve botulizme neden olan botulinum toksin A’nın saflaştırılmış ve güvenli bir şekli kullanılır. Enjekte edildiği bölgede yüz kaslarını geçici olarak felç eder, kaz ayakları ve derin çizgile oluşmasını engeller.
 
Kırışıklıklar; cillteki kolajen eksikliği, yaş alma, vücuttaki hücresel değişiklikler, çevresel etkenler ve güneş ışınlarının zararlı etkilerinin bir kombinasyonundan dolayı oluşabilir. Botoks prosedürü kozmetik amaçlarla kullanılmasının yanı sıra; aşırı terleme, aşırı aktif mesane, kronik migren, kronik ağrı, boyun spazmları, şaşılık, blefarospazm, servikal distoni, kas seğirmesi ve üst ekstremite spastisitesi gibi sorunların tedavisinde kullanılabilir.
 
Uygun şekilde gerçekleştirilen botoks enjeksiyonu sinir uyarılarının kaslara gönderilmesini engeller. Böylece zayıflayan kaslar yeni kırışıklıklar oluşturamaz. Orta derecede şiddetli oluklar ve çizgiler geçici olarak ortadan kaldırılmış olur.
 
Botoks enjeksiyonu çok ince uçlu iğneler kullanılarak uygulanır. Başta kazayağı ve kaş çatma çizgilerinin görünümü azaltmak isteyen kişilerde botoks enjeksiyonundan etkili sonuçlar alınabilir.
 

Botok enjeksiyonu;

 

  • Kaz ayağının giderilmesi için gözün kenarını çevreleyen kas olan orbicularis oculi’nin üç bölgesine,
  • Kaş çatma çizgilerinin giderilmesi için alındaki procerus ve corrugator kaslarına,
  • Yatay alın çizgilerinin giderilmesi için alın bölgesindeki ön kas içine,
  • Dikey dudak çizgilerinin giderilmesi için üst dudağa enjekte edilir.

 
Botoks enjeksiyonundan sonra en az 4 saat süreyle uzanılmamalı ve 24 saat yüz bölgesine masaj yapılmamalıdır. Bu enjekte edilen maddenin farklı bölgelere yayılmasını önleyecektir. Yine uygulamayı takip eden 24 saat süreyle egzersiz yapılmamalı, hamam ve sauna gibi ortamlarda yüksek sıcaklıklara maruz kalınmamalıdır. Bu süre içerisinde alkol tüketiminden kaçınılması da oldukça önemlidir. Botoks güvenli, etkili, hızlı ve minimal düzeyde invaziv bir kozmetik tedavi olduğundan oldukça popülerdir. Botoks uygulaması sonucu elde edilen etki 4-6 ay süresi gibi bir kalıcılığa sahip olsa da uygulamanın düzenli olarak yinelenmesiyle birlikte etki süresi uzayacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.