undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend undefiend

Kuryemama.com sitesinde Yaşlı Tahılsız, Yavru Yaş Mamalarını indirimli al

İletişim


Doğumdan itibaren bağışıklık ve kemik sisteminin sağlıklı gelişmesi için yavru köpeklerin ihtiyaç duyduğu bazı besin değerleri vardır. Bunları karşılayabilen özel olarak formüle edilmiş mama karışımları bulunur. Yeni doğanlar için Yavru köpek yaş mama çeşitleri hayli fazladır. Yaş alan köpekler ise yavru köpeklerden farklı olarak başka besinlere ihtiyaç duyar. Dolayısıyla mama içerikleri de farklılaşır. 

 

Yavruların bir ayı geçtikten sonraki beslenme planı değişebilir ve mamalarında değişiklik yapılabilir. Sadece ıslak mamayla beslenen yavru ilerleyen zamanlarda kuru mamanın ıslatılması şeklinde ya da konserve ve kuru mama karıştırılarak beslenme düzeninde eklenebilir.

Yavru Köpek Yaş Mama

Henüz sindirim sistemi tam anlamıyla gelişmemiş yavru köpeklerin beslenmeleri için sindirimi kolaylaştırıcı yaş mama tercihinde bulunmak gerekir. Ayrıca sıvı ihtiyacını da içinde barındıran yaş mamalar, yavrularda sıvı kaybını önlemeye yönelik geliştirilmiştir. Yavru köpeklerde sık görülen idrar yolu enfeksiyonları bu şekilde önlenmiş olur. Kimi yavrular da yutma zorluğu yaşayabilir ve kolaylaştırıcı etkisiyle yaş mamaya yönelebilir.

 

Yaşlı köpeklere göre besin ihtiyacı hayli fazla olan yavru köpekler, daha yüksek içerikli mamalara ihtiyaç duyarlar. Belirli oranda artırılan içerik değerleri yavrunun büyüme fonksiyonlarıyla ilgili olumlu katkı yapar. Genellikle konserve ürünler tercih edilir ve bu sayede çiğneme problemi oluşmaz.

Yaşlı Köpek Maması

Yaşlı diye nitelendirilen yedi yaşın üzerinde olan köpekler, gerek sindirim sistemi gerekse metabolizma bakımından genç köpeklere göre daha fazla sorun yaşayabilirler. Yedikleri mamaların daha hafif ve kolay sindirilebilir olması bu açıdan önemlidir. Belli bir yaşın üzerinde olan köpekler için Yaşlı köpek maması diye adlandırılan mamalardan tercih etmek gerekir. Tavuklu, hindili, somonlu, patatesli, pirinçli gibi pek çok çeşnisi bulunan mamalardan evcil hayvanınızın damak zevkine göre satın alabilirsiniz.

Tahılsız Köpek Maması

Genellikle yetişkin köpekler için üretilen tahılsız köpek mamaları sindirim sistemini yormamaya odaklıdır. Dışkı sırasında da mama farkının belli olduğu görülür. Mama seçimi yaparken üretim aşamasındaki ısıtma koşulları dikkate alınmalı.

 

Yüksek ısıl işlem görmüş besinler, vitamin ve mineral kaybına uğrayacağından koşullara dikkat edilmeli ve içeriği okunmalıdır. Protein ve karbonhidratlar sağlıklı bir kemik gelişimi için destekleyici olarak mamalarda bulunur. Aynı zamanda enerji ihtiyacını da bu besinlerden alarak tek bir formülde pek çok ihtiyaç karşılanmış olur.

 

Yaşlı ve Yavru Köpek Mama Fiyatları

Yavru köpeklerin genelde kullandığı yaş mamalar ve yetişkin köpekler için özel olarak formüle edilmiş tahılsız kuru mamalar için düzenlenmiş kampanyalar mevcut. Birkaç paket alımında kampanya dahiline giren ürünler, daha ekonomik olması sebebiyle tercih ediliyor. Farklı kilolarda satılan mamalar içeriğinin zenginliğine göre fiyat farkı oluşturuyor.

Bazı köpeklerin veteriner kontrolünden sonra diyet beslenmesi gerektiğiyle ilgili görüş belirtilir. Kilo ya da sindirim problemiyle ilgili olan bu durum düzenli ve özel bir beslenme programını gerektirir. İçeriğinin farklı olarak hazırlandığı diyet kuru mamalar, yaşlı köpeklerin öğünleri arasında yer alır.

En Çok Tercih Edilen Mamalar

Yavru ve yetişkin köpeklerin fizyolojik farklılıkları beslenme düzenlerinde de değişikliği getirir. Yeni doğan yavrunun yaş almasıyla mama değişikliği yapılmalıdır. Yetişkin köpekler için tavsiye edilen Tahılsız köpek maması küçük ırk ve büyük ırkların öğünlerinde kullanılabilir.

En çok tercih edilen mama çeşitlerinden olan tahılsız mamalar, farklı kilolarda satılır. Yaş ve kuru mamaların pek çok farklı içerikte sunulduğu Kurye Mama sayfası beslenme üzerine tüm ihtiyaçları karşılıyor. Evcil hayvan gereksinimlerinin tümüne bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.