izmir izmir evden eve undefiend istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Kürt’e düşman aranıyorsa düşman olarak PKK yeterlidir

İletişim


 TBMM Genel Kurulunda, siyasi partilerin grup başkanvekilleri yerlerinden söz aldı.

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Türk Tarih Kurumunun 91. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Büyük devletler kuran ecdadımız büyük ve şuurlu medeniyetlere sahip olmuştur. Bunu aramak, tetkik etmek, Türklüğe ve cihana bildirmek bizler için bir borçtur. Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözlerini anımsatan Bülbül, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk tarihinin araştırılması ve sağlıklı bir şekilde nesillerimize aktarılması için kuruluşuna öncülük ettiği Türk Tarih Kurumunun kuruluşunun 91. yılını kutluyoruz.” dedi.

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç da güvenlik güçlerinin HDP Cizre ilçe binasına yönelik operasyonunun tek sebebinin, HDP’nin çağrısı üzerine halkın nevruzda meydanları doldurması olduğunu iddia etti.

HDP’nin çağrısına karşı gösterilen ilgiye tahammül edilemediğini ileri süren Oluç, “Hani ‘Kürt’e düşmanlık nedir?’ diye soruyorsunuz ya işte budur. Cizre halkı sadece nevruzda sokağa çıkmadı. Biz her seçimde Cizre’de yüzde 80 ile 90 arasında oy alan bir partiyiz ve bundan sonra da böyle olmaya devam edecek. Bunu göreceksiniz. Bu baskılarınıza da Cizre halkı asla boyun eğmeyecek.” diye konuştu.

– “Burası aşiret devleti değil”

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç’un, Cizre ile ilgili sözlerini kabul etmediklerini, devletin asla ve asla intikam alma duygusuyla hareket etmeyeceğini söyledi.

“Kürt’e düşman aranıyorsa düşman olarak PKK yeterlidir.” diyen Ünal, “Teröriste terörist, PKK’ya ‘katil’ diyemeyeceksiniz ama sokaklarda ‘katil polis’ diye slogan atacaksınız. Burası aşiret devleti değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir.” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.