Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Kurbanlık fiyatları 2022 belli oldu mu? Kurbanlık fiyatları ne kadar 2022? Büyükbaş, küçükbaş kurbanlık fiyatları!

İletişim


Kurban Bayramı yaklaşırken 2022 kurbanlık fiyatları da araştırılmaya başladı. Dini olarak görevlerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar, Kurban Bayramı’nda kurban kesecek. Bunun için internette kurbanlık fiyatları 2022 aramaları çoğalıyor. Peki kurbanlık fiyatları 2022 belli oldu mu? Kurbanlık fiyatları ne kadar 2022? Büyükbaş, küçükbaş kurbanlık fiyatları!

KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR 2022?

Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık fiyatları araştırılıyor. 2022 kurbanlık fiyatları büyükbaş kurbanlıklar için 60-70 bin, küçükbaş kurbanlık için de ortalama 3-4 bin olacağı düşünülüyor.

Et fiyatlarındaki yükselişin kurbanlık fiyatlarını da etkileyeceği düşünülüyor. İzmir Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Osman Civil, Bloomberg HT’ye konuştu. Osman Civil, kırmızı ette genel olarak maliyet kaynaklı fiyat artışları ile tüketimde yaşanan düşüşün piyasada bir denge sağladığını ifade etti. Başkan Civil, yem maliyetleri nedeniyle üreticinin yaz sonu anaç hayvanları kesime götürerek üretimden uzaklaşacağının altını çizdi.

KURBANLIK TALEBİNİN AZALACAĞI DÜŞÜNÜLÜYOR

Osman Civil, bu yıl Kurban Bayramı’nın 9 Temmuz 2022’ de başlayacağını hatırlattı. Civil, geçen yıl küçükbaşın 1.800 TL’ den, büyükbaşın da 25-30 bin lira aralığında satıldığını söyledi. Osman Civil, bu yıl satılacak olan kurbanlık fiyatları hakkında şunları dedi:

Kurbanlık talebinde ekonomik sebeplerden dolayı azalma olacağını düşünüyoruz. Asıl sorun yaz bittiği dönem yaşanacak. İşletmelerde hâlâ kesime gidecek hayvan var. Talebi karşılıyor ancak eylülden itibaren anaç hayvanların kesime götürüleceğini öngörüyoruz. Büyükbaş kurbanlıklar 60-70 bin lira, küçükbaş kurbanlıklar da ortalama 3-4 bin lira olur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.