Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Kripto İşlemleri Yapmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey

İletişim


Kripto para dünyası büyüdükçe birçok yeni yatırımcı bu kapı sayesinde para kazanmak, gelir elde etmek istiyor. Dolayısıyla kripto işlemleri yapmaya yeni başlayan kişilerin sayısı oldukça fazla. Fakat birçok yeni yatırımcı, çok yaygın olan hataları tekrar tekrar yapmaya devam ediyor. Bu sebeple kripto para dünyasında işlem yapmadan önce dikkat etmeniz gereken beş unsuru listeledik. Bunlara dikkat ederek paranızı koruyabilirsiniz.

 

Stratejinizi Önceden Belirleyin

Yapmanız gereken ilk şeylerden bir tanesi, işlemlerinizden ne beklediğinizi ve ne türde bir işlem yapacağınızı önceden belirlemek. Günlük al-sat mı yapacaksınız? Birkaç hafta bekleyecek misiniz? Uzun vadeli bir yatırım mı yapacaksınız? Kısa vadeli işlemlerinizden hangi noktalarda ayrılacaksınız? Eğer bunları önceden belirlemezseniz, bir planınız olmazsa kötü bir durumda ne yapacağınızı bilemeyip zararlı çıkabilirsiniz.

 

Kazanmaya Değil, Kaybetmemeye Odaklanın

Birçok yeni kripto para yatırımcısı, bu sektördeki devasa kâr olanağını gördüğü için daha çok kazanma kısmına odaklanıyor. Bu aç gözlülük, yeni yatırımcıların büyük birikimlerini kaybetmelerine sebep olabiliyor, zira birçok kişi parasını korumaktan ziyade daldan dala atlayıp büyük kârlar etmenin peşinde koşuyor. Fakat kripto paralar çok büyük kâr potansiyeline sahip olmalarına rağmen volatil varlıklardır, bu sebeple ani düşüşler sizi hazırlıksız yakalayabilir. Yani iyisi mi önceliğiniz paranızı korumak olsun, artırmak değil.

 

Güvenilir Borsalar Kullanın

Kripto paraların piyasa hacmi geçen yıllarla büyüdükçe yepyeni kripto para borsaları çıkıyor ortaya. Bu borsaların birçoğu güvenilir olsa da kullanıcıların bilgilerini güvenli bir şekilde saklamayan, kaliteli cüzdanlar kullanmayan tehlikeli borsalar da mevcut. Bu noktada sizin yapmanız gereken şey sadece güvenebileceğiniz, büyük hacimli borsalarda işlem yapmak.

Otomatik Al-Sat Botlarını Keşfedin

Kripto para borsalarında işlem yapan birçok farklı algoritma bulunuyor. Bu algoritmalar, ideal giriş ve çıkış noktalarını belirleyerek, insanlar gibi duygulardan etkilenmeyerek isabetli işlemler yapabiliyorlar. Piyasada kâr etmenizi sağlayacak Bitcoin Era gibi birçok farklı servis bulunmakta. Bu hizmetlere göz atarak size uygun olanı bulabilir, daha isabetli ve kazançlı işlemler yapmak için kullanabilirsiniz.

 

Kendi Araştırmanızı Yapın (DYOR)

Piyasada kâr etmenizi sağlayacak birçok yöntem ve taktik, bu bilgileri veren birçok farklı influencer veya fenomen bulunmakta. Fakat kendinizden başka birinin stratejisine bağlı kalmak, işin sonunda buhrana uğramanıza sebep olabilir. Dolayısıyla bütün yatırım dünyasında olduğu gibi kripto dünyasında da geçerli olan bir kural var: Kendi araştırmanızı yapın. Adeta bir bilgi deryası hâline gelen internet sayesinde kripto paralara, yatırıma, risk yönetimine dair gerekli bilgileri edinmenizi ve işlemlerinizi bu bilgiler ışığında yapmanızı öneririz. Bu sayede para kaybetme riskinizi en aza indirebilir ve işlemlerinizin sorumluluğunu kendiniz üstlenebilirsiniz.

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.