istanbul seo undefiend undefiend undefiend

Konya’da Gezilecek Yerler Listesi

İletişim


Konya araç kiralama ile Anadolu’nun en eski yerleşim yerini kolaylıkla ziyaret edebilir ve görmek isteyeceğiniz lokasyonlardan başlayabilirsiniz.  Tarihi mekanlarını görmek isteyenler için şehri ziyaret esnasında yorgunluğunuzu atacak birçok konaklama yeri de bulunmaktadır. Geçmişten günümüze tarihin önemli isimlerinin de yaşadığı şehirler arasında gelen önemli bir yerleşim yeridir. Nasreddin Hoca’nın yaşamına tanıklık eden Konya, kültür ve turizm açısından geniş kapsamda birçok mekana sahiptir.

Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip olan şehir, aynı zamanda eski Türk beyliklerine ev sahipliği yaparak gezilecek birçok alanı da içerisinde barındırır. Yüzölçümü olarak geniş sınırlara ulaşmış ve Türkiye’nin gelişmiş kentleri arasında yer alır. Dünyanın en eski yerleşim yeri olarak bilinen Çatalhöyük ile UNESCO dünya mirasları listesine girmeyi başarmıştır. Konya’da görmeniz gereken yerler ise,

 • Çatalhöyük
 • Mevlana Türbesi
 • İnce Minareli Medrese
 • Karatay Medresesi
 • Konya Selimiye Camii
 • Sille Köyü
 • Yerköprü şelalesi
 • Atatürk Müze Evi
 •  Arkeoloji Müzesi
 •  Etnografya Müzesi
 • Bilim Merkezi
 • Sırçalı Medrese Mezar Anıtları Merkezi
 • Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi vb.

Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini barındıran şehir sadece tarihi müze, camii ve medreseler ile değil aynı zamanda park ve gölleri ile de doğa harikalarına sahiptir. Gezi esnasında Konya Rent a Car ile kolay bir gezi imkanı yakalayarak ulaşımda zaman kazanmanız birçok yeri görmeniz açısından alternatif oluşturur.

Bu şekilde toplu taşıma araçları ile zaman kaybetmeden en iyi şekilde hızlı bir yolculuk yapma şansına sahipsiniz.  Konya oto kiralama sayesinde birbirinden farklı model araçların gezide tercih edilmesi ile daha da eğlenceli bir seyahat olanağına sahip olabilirsiniz. Her renk aracın farklı motor gücüne sahip olması ve en yeni modeller ile hizmet vermesi kaliteli bir sürüş keyfi yaşamanızı sağlayacaktır. Bu sayede güven duyarak araç kiralayacağınız Konya Rent a Car beklentinizi karşılayacak bir gezi imkanı sunar.

Konya’da Görülmesi Gereken Tarihi Mekanlar

Tarihin en eski yerlerine gezi esnasında tanıklık edeceğiniz şehirde 31 ilçe mevcuttur. Gezi sırasında ziyaret etmek isteyeceğiniz en kalabalık ilçesi ise Selçuklu olarak bilinir. 31 ilçeye bağlı olarak 168 belde ve 585 köy bulunmaktadır. Eğlenceli bir gezi için kalabalıkça yapılan yolculuklara özel araçlarda bulunmaktadır. İç kasasının geniş olması sayesinde ailenizle veya arkadaşlarınızla uygun fiyatlarda kiralama ile zamanı en iyi şekilde geçirmeniz mümkündür.
Konya araç kiralama sayesinde mevcut olan birçok ilçeyi gömeniz kolaylaşır ve istediğiniz güzergâha ulaşımın rahatlıkla sağlanabileceği bir seyahat kalitesi yaşamanız oldukça önemlidir. Bu sebeple de konfor düzeyi yüksek olan en iyi kalitede son model araçlar ile yolculuk keyfini yaşayarak seyahat edebilirsiniz. Araç kiralama ile şehrin her alanını görme imkanına sahip olduğunuz gibi kiralayacağınız araçlar ile kaliteli bir sürüş keyfi yaşamanız da mümkündür. Türk ve dünya tarihinin en eski yerleşim yeri olan Çatalhöyük görmeniz gereken önemli bir tarihi barındırır. Aynı zamanda Neolitik ve Kalkolitik çağa ait birçok kalıntılarda mevcuttur. Önemli mekanlara ev sahipliği yapan şehrin tarihi M.Ö önemli birçok medeniyete tanıklık yapmıştır.
İmparatorlukların ve geçmişte yer alan birçok medeniyetin yerleşim yeri olarak tarihe tanıklık yapan şehri gezerken Konya oto kiralama ile kolayca gezi imkanına sahipsiniz. 2.262 milyon nüfusa sahip olan şehir, geniş yüzölçümü ile birlikte birçok doğa harikası ve tarihi alana sahiptir. Tatil yapma imkanı bulacağınız şehirde istediğiniz zaman Konya araç kiralama ile zaman kazanma imkanı bulabilirsiniz. Hem toplu taşıma beklemeden hem de zaman kaybı yaşamadan seyahat etme kolaylığı yaşamanız mümkündür. Şehrin görülmesi gereken yerleri arasında doğa manzarası ile göller ve tepeler de bulunur.
Seyahate Konya Rent a car ile başlayarak zamanınızı keyifli bir gezi ile uğradığınız lokasyonlarda geçirebilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz şehrin görülmeye değer doğa harikası olan gölleri ise,

 • Beyşehir gölü
 • Eber gölü
 • Meke gölü
 • Ilgın gölü
 • Suğla gölü
 • Akşehir gölü vb.

Belirtilen göllerin dışında aynı zamanda doğa ile iç içe Tropikal Kelebek Bahçesi,  Kültür Park Alaeddin Tepesi, Sille Baraj Parkı ve daha pek çok alan mevcuttur. Hem piknik yerleri hem de açık havada konaklama esnasında tercih edilecek lezzet durakları da bulunmaktadır. Konya Rent a Car sayesinde Konya’nın birçok meşhur yemeği ve farklı lezzetleri ile tanışma imkanı yakalamış olursunuz.

Konya’nın Meşhur Yiyecekleri

Tarihe tanıklık eden Konya’nın geçmişten günümüze kendine has birçok meşhur lezzeti bulunmaktadır. Öncelikle her ilçesinde yer alan meşhur yemeklerini tatmak isterseniz seyahat sırasında Konya kiralık araç sayesinde istediğiniz mekanda durma imkanına sahipsiniz. Bu sayede kısa sürede yolculuğunuzu daha da keyifli bir hale getirebilirsiniz. Konya’nın meşhur lezzetlerini ise tatmadan gitmemeniz için sizler için özel tatlar listesini sıraladık,

 • Etli ekmek
 • Höşmerim
 • Bamya çorbası
 • Dilber Dudağı
 • Fırın kebabı
 • Tirit Kebabı
 • Mevlana böreği
 • Çebiç

Birçok lezzeti ile herkesin merak ettiği Konya, hem gezilecek tarihi mekanları hem de lezzet durakları ile zamanınızın en iyi şekilde geçmesini sağlar. Konya oto kiralama ile istediğiniz mekanlarda durma imkanına sahipsiniz. Gezinizin eğlenceli geçmesi için araç kiralama ile istediğiniz zaman toplu taşıma saatlerine göre kendinizi ayarlamanıza gerek kalmayacaktır. Böylelikle şehrin tarihini en iyi şekilde yakından tanıma imkanına sahipsiniz.
M.Ö 7000 yılında başlayan tarihi ile birlikte Roma İmparatorluğu, Frigler, Kimerler, Hititler, Lidyalılar, Persler, Anadolu Selçukluları ve Osmanlı İmparatorluğu dahil olmak üzere pek çok imparatorluğun ve Tarih öncesi beyliklere ev sahipliği yapan şehri Konya araç kiralama sayesinde kolaylıkla gezebilirsiniz. Birçok imparatorluk ve beyliğe başkentlik yapan Konya, UNESCO Dünya Miraslar Listesinde yer aldığı için gezi listenizde yer alması gereken önemli şehirler arasında yer alır.

Konya’da Araç Kiralama ile Seyahat Kolaylığı

Gezilecek ilçeler ve köylerin mevcut sayısı ile gezi sürenizi en iyi şekilde kullanabilmeniz açısından toplu taşıma yerine Konya Rent a Car sayesinde gezinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hem yolculuk sürenizden tasarruf etmiş olursunuz hem de kalabalık bir geziyi ekonomik bir tatile çevirebilirsiniz. Konaklama yerleri ile birçok tarihi mekana ev sahipliği yapan Konya, ister ailenizle ister arkadaş grubunuzla seyahat edeceğiniz birçok alana sahiptir. Seyahat kolaylığı sunan Rent a Car sayesinde rahat bir tatil yapma imkanına da sahipsiniz.
Otomatik araç veya manuel tercihine göre seçeneklerin bulunduğu Rent a Car otomobil seçenekleri arasında dizel araçlardan benzinli olan çeşitlere kadar tercihinize uygun modelleri kapsamaktadır.  Konya araç kiralama kolaylığı ile özgürce seyahat etme imkanına sahipsiniz. Toplu taşımalar sayesinde zaman kaybı ve yüksek maliyet sebebi ile geniş çaplı bir gezi sağlama imkanınız olmayabilir.

Fakat Konya Rent a Car sayesinde zamanınızı en iyi şekilde değerlendireceğiniz bir süreci kaliteli ve doğru bir zaman planlaması ile geçirmeniz mümkündür. Bu sayede dört mevsim tatil yapma imkanına sahipsiniz. Tatil ve gezi planınızda unutmamanız gereken en önemli detay ise hava şartlarıdır. Konya Nisan ve mayıs aylarında 15 °C sıcaklığa sahiptir. Temmuz Ağustos aylarında ise 35 °C’ olarak yükselişe geçer. Bu sebeple de gezi esnasında yanınıza alacağınız kıyafetler ile gece ve gündüz farkını hesaplamanız sizin için önemli olacaktır.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.