Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

‘Konya Sarması’ Konya’nın Meşhur Yöresel Tatlarından:

İletişim


Konya sarması, meşhur yöresel tatlarından biri. Konya sarmasının içerisinde yoğun krema dolgusu bulunmakta. Dış kaplamasında ise hindistan cevizi tozu var.  Konya sarması, tarih mirası lezzetlerimizdendir. Konya’da üretilmesine karşın, eski zamanlarda pek bilinirliği yoktu. Çıtır çıtır, rulo şeklinde olan bu gofretin günümüzde bilinirliği artmış durumda.Konya’nın adıyla özdeşleşerek adeta sembolü haline geldi. Ustaların hünerli ellerinde eşsiz bir lezzete ulaştırılmasıyla elde edilen “Konya sarması”, baş döndüren bir lezzete sahip. Konya sarmasında farklı tat ve aromanın yanı sıra yapımında sarf edilmesi gereken ustalık ve beceriyle de öne çıkıyor. 

Konya sarması, dünyanın farklı ülkelerine ulaşarak damakları tatlandırıyor. Damakları tatlandıran lezzeti ve şekli, Konya’ya gelen ziyaretçileri de mest ediyor. Özellikle çıtırlığı ile görenlerin iştahını kabartan bir atıştırmalık hâline geldi.

Sade, kakaolu, çikolatalı gibi birçok çeşidi var. Hepsi orjinal bir tada sahip. Konya sarması, misafirlerinize severek ikram edebileceğiniz ya da götürebileceğiniz lezzetli bir atıştırmalıktır.

Çıtırlığıyla gözde olan Konya sarması, çoğu kişinin damak tadına hitap eder. Konya sarmasının ağızda dağılan çıtır bir kıvam alması, ustalık gerektirir. Ayrıca taze olması da lezzetini bir o kadar etkiler.
 
Konya sarmasının usta ellerinden biriside Adnan Efendi; çeyrek asırdır müşterilerine, özverili şekilde hizmet veriyor. Konya’ ya gelen turistlerin bedestende uğrak noktası. Asırlık lezzetlerden konya sarması, akide şekeri, lokum gibi çeşitleri bulabilirsiniz.
 
Ayrıca online mağazası ile Türkiye’nin her şehrine kargo ile gönderim yapıyor.
 
https://www.adnanefendi.com.tr/

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.