Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Olalım Farmasi Üye Ol Farmasi kayıt ol Farmasi sipariş Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol Farmasi Üye Ol

Konut Almadan Önce Neler Yapılması Gerekir?

İletişim


Alacağınız evin satıcısı olduğunu iddia eden kişi, satılacak yerin sahibi olup olmadığını mutlaka doğrulayın. Mal sahibi haklıysa, mülkün değerini düşüren koşullar (haciz, ipotek vb.) olup olmadığını anlayın. Almayı planladığınız evi tapudan araştırarak başlayın. Zira İmar Kanunu hükümlerine göre tehlikeli yapı olarak tanımlanan bir yapı tehlikeli yapıdır ve tapu kaydında yıkılacaktır. Bunu kontrol etmeden alırsanız, binayı kısa sürede yıkmak başınızı belaya sokabilir.
Kentsel dönüşüm kapsamında birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlardan birinde eski veya yeni bir ev satın alırsanız, eviniz kanunen icra bütünlüğü açısından hala tadilat kapsamında ise yeni olsa bile yıkılacaktır. Yani rahat yaşamayı planladığınız ev yeni olduğu için pahalıya mal oluyor ya da daha oturmadan yıkılabiliyor. Fed traders sizlere konut satın alma hizmetleri sunar.

2- B Taşınmaz Konut Alırken Dikkat!

2B Arazi mülkiyeti değişikliği prosedürleri ve yöntemleri önemlidir. Devletin hak sahibine verilmesini takip eden 3 ay içinde, cari bedeli ödenmeden ve belediyede satış işlemi gerçekleşmeden önce noterden muvafakat name ile tapu devri yapılabilir. Orijinal lehtar, 2B arazi haklarının ve hisselerinin tamamını veya bir kısmını noterden yeni hak sahibine serbestçe devredebilir. Fedtraders bu alanda size kaliteli hizmetler sunar.

Yeni yararlanıcının da bu belgeyi ilgili belediyeye sunması ve onun adına yeni bir 2B tebligatı başvurusunda bulunması gerekir. Ancak bu devir işlemi hak kazanma süresini kısaltmaz. Örneğin, 30 gün geçerli olan bir arsa üzerinde anlaşmalı bir tapu devri ile yeni hak sahibinin mevcut fiyatı ödemesi ve satışı tamamlaması için 30 günü vardır. Ancak unutulmamalıdır ki cari değeri ödendikten sonra noterden devir yapılamaz.  Tüm bu işlem ve yöntemlerin uygulanabilmesi için güncel fiyat ve sürenin tam olarak anlaşılması gerekmektedir.

İmar Projesine Dikkat Edin!

Aldığınız projenin belediye tarafından onaylanan proje ile aynı olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü birçok proje belediyenin imar planı projenin imar planına uymadığı için teslim edilemiyor.

Kat irtifaklarını tapudan kontrol edin. Satın alınacak konutta daire olup olmadığı tapudan kontrol edilmelidir. Mülkiyet henüz geçmediyse, yapı kullanma izin belgesi (kullanma izni) alma ve kat mülkiyetine geçme ile ilgili bazı formalitelerin ve bazı maliyetlerin olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Fedtraders şikayet almayan ve verdiği hizmetlerde hep ön planda olan şirketlerden biridir. Hizmetleri hakkında bilgi için https://fedtraders.com/ sitesine giriş yapabilirsiniz.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.